29лютого2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ІНТЕРВ'Ю Сестри з Олексіївки Кіровоградського району: Ми рано навчилися поратися на кухні

ІНТЕРВ'Ю

Сестри з Олексіївки Кіровоградського району: Ми рано навчилися поратися на кухні

IMG 2673

Сестри Лідія Кузьміч і Тетяна Безверхня  – знані в Олексіївці Кіровоградського району куховарки. 

До них частенько звертаються односельці, коли треба приготувати страви на велику кількість людей – із приводів як радісних, так і печальних. 
Працюють Тетяна і Лідія кухарками в Олексіївській школі. Там з ними і зустрівся кореспондент.    

Першим запитанням до сестер було таке: 

–   І давно куховарите? 

– Років з дванадцяти, щойно навчилися ножика тримати,  – відповіла Лідія (старша із сестер). – Мамка з папкою дуже зайняті були роботою, то ми, дочки, рано навчилися поратися на кухні.

Як розповіли жінки далі, їхня мати, нині покійна, працювала в колгоспі дояркою, а батько (його вже теж немає на цьому світі) – теслею. А ще їхній тато копав людям колодязі, будував хати. Як більшість селян, батьки Тетяни і Лідії тримали живність –  корову, свиней, курей. 

– І все ж наша сім'я жила небагато, – пригадала Тетяна. – Основною стравою удома була картопля, зварена «в мундирі». Їли її з солоною тулькою, яка копійки коштувала. М'ясце було зрідка.  

– Папка дуже любив суп із домашньою локшиною, – доповнила сестру Лідія. – Звичайно ж, на домашній курці. А ще смачніший суп – на півні. 

Закінчивши школу в рідній Олексіївці, Тетяна подалася в Олександрію, де вивчилася на зоотехніка. Лідія в одному з кіровоградських ПТУ здобула спеціальність оператора зв'язку. Та життя розпорядилося так, що вже тривалий час сестри займаються куховарством. 

– Знаю, ви готуєте на весіллях. Які нині страви популярні на них? – поцікавився автор цих рядків.  

– Як і раніше, це – холодець, борщ, котлети, курятина. Останнім часом в моду увійшли салати різні. Наприклад, з оливок, сиру моцарели, салату листового, базиліку, помідорів.  Цей список інгредієнтів – не вичерпний.   

– От, мабуть, ваші чоловіки задоволені, – припустив автор цих рядків. І поцікавився: –  А які страви вони полюбляють?

– Мій не може без м'яса, – відповіла Тетяна. –  Любить смажену качку, курку.

– А мій їсть усе підряд, – повідомила Лідія. – Не перебирає. А дуже любить фаршировані яйця. 

Віктор ІВАНЕНКО 

P. S. Фаршировані яйця за рецептом Лідії Кузьміч і Тетяни Безверхньої:
Зварити яйця, розрізати їх навпіл вийняти жовтки. Зварити курячу печінку, подрібнити її терткою. Підсмажити на коров'ячому маслі цибулю, змішати її з тертою печінкою, яєчними жовтками та меленим перцем. Начинити цією сумішшю половинки яєць, прикрасити їх майонезом.