29лютого2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ІНТЕРВ'Ю Сімейний лікар Ігор Туровський: про життя у Катеринівці, найпоширеніші недуги селян та медреформу

ІНТЕРВ'Ю

Сімейний лікар Ігор Туровський: про життя у Катеринівці, найпоширеніші недуги селян та медреформу

IMG 2917

Четвертий тиждень працює Ігор Туровський лікарем загальної практики сімейної медицини у Катеринівській лікарській амбулаторії, що в Кіровоградському районі.

Журналіст завітав до Ігоря Володимировича, аби запитати, як йому ця робота, на які медичні послуги можуть розраховувати в Катеринівській амбулаторії жителі сіл об'єднаної громади.    

А насамперед кореспондент попросив лікаря розповісти про себе. 

Ось що повідомив Ігор Туровський. Йому – 27 років, родом  – із Піщаного Броду Добровеличківського району Кіровоградської області. У дитинстві мріяв стати лікарем, навіть пробував лікувати домашніх кролів, що викликало подив у рідних (у роду Туровських ще не було медиків). Після школи Ігор поступив у Запорізький державний медичний університет. 

– Навчався добре, старався,  – запевняє молодий лікар. – Хотів здобути спеціальність, пов'язану з онкологією, але статус бюджетника не давав мені права вибору. Тоді держава саме взяла курс на розвиток інституту сімейних лікарів, і майже всім студентам нашого курсу довелося здобувати цю спеціальність.    

Інтернатуру Ігор Туровський проходив у Кіровограді та Кривому Розі. Потім працював півтора року у третій поліклініці нашого обласного центру. Тоді й усвідомив, що робота сімейного лікаря йому  –  до душі.    

– Протягом чотирьох годин – прийом пацієнтів у поліклініці, решта робочого часу – обслуговування людей у них удома, – так описав лікар ту свою роботу. – За мною закріпили вулицю Полтавську. Вона вважається близьким мікрорайоном, тож транспорту мені не виділили. Доводилося багато ходити пішки. Та все же мені працювати сімейним лікарем сподобалося. Шістдесят відсотків пацієнтів  –  пенсіонери. Найпоширеніші недуги  –  серцево-судинні, цукровий діабет. У меншій мірі поширені хвороби шлунково-кишечного тракту. Якщо стан пацієнта  –  не гострий, призначав ліки, стежив за процесом лікування, коректував терапію. У складних випадках направляв хворих у стаціонар.       

Катеринівка, куди запросили Туровського на роботу наприкінці 2017-го, вразила його  благоустроєністю, гарними дорогами. 

– Хоча й моє рідне село не належить до занедбаних, – зауважив лікар. – Там – теж дороги гарні. Щоправда, такі вони – тільки в центрі Піщаного Броду. А ще мене в Катеринівці здивувало те, що тут безплатно надаються деякі комунальні послуги. Я й не припускав, що таке – можливе. 

За словами лікаря, не останню роль у його працевлаштуванні в Катеринівскій лікарській амбулаторії відіграло те, що тут пообіцяли забезпечити його житлом. Незадовго до Нового року рада об'єднаної громади ухвалила бюджет, яким передбачено й кошти на придбання службової квартири для сімейного лікаря.  Поки що Ігор Туровський проживає в Кропивницькому, в Катеринівку добирається власним авто, пальним же його забезпечує ПАТ  «Кіровоградське рудоуправління». 

Ось які враження склалися у лікаря Туровського від власне роботи:

– Першого тижня до мене звернулися п'ятнадцять людей. Наступного тижня пацієнтів побільшало, тільки за понеділок  – вівторок прийшли двадцятеро. Словом, народ почав масово звертатися в амбулаторію. З якими хворобами? Та з тими ж, що й у місті, – ішемічною, гіпертонічною, цукровим діабетом. 

А ось що повідомив Ігор Туровський у зв'язку з медичною реформою: 

– Амбулаторія уже отримала комп'ютери, необхідні для реєстрації пацієнтів в e-health, для подальшої нашої роботи з цією електронною базою. Для людей ця реєстрація не означає ніяких складнощів. Всього-навсього треба прийти в амбулаторію з паспортом і довідкою про присвоєння ідентифікаційного номера. Я кожному допоможу зареєструватися в e-health, укласти декларацію.   

Після укладення пацієнтом декларації лікар Туровський стежитиме за станом його здоров'я, у разі потреби рекомендуватиме ліки, за потреби направлятиме в центральну районну лікарню чи вузькопрофільний медзаклад.  

– Обстеження та лікування в амбулаторії для пацієнтів – безкоштовне, за них платить держава, – наголошує Ігор Туровський.  

Нині він очікує на придбання для амбулаторії обладання для експрес-аналізів (кошти на це в місцевому бюджеті передбачено також).   

– Це дасть нам змогу на місці робити аналізи крові, сечі, брати печінкові проби, а значить – підвищити ефективність роботи амбулаторії,  – сказав лікар Туровський. Замовив я і небулайзер для інгаляції при лікуванні ГРВ, і пульсоксіметр, з допомогою якого можна виявити, зокрема, й пневмонію. Для того, щоб отримувати інформацію про роботу серцево-судинної системи пацієнтів, потрібен холтер ЕКГ. Кардіограф у нас є, глюкометр – також. 

Ще у планах лікаря – відкрити в амбулаторії відділення денного стаціонару. 

– Це було б чудово – мати таке відділення, – впевнений Ігор Туровський. –  Ми могли б тут і крапельниці ставити. Звісно, якщо стан пацієнта – не гострий.   

Віктор ІВАНЕНКО