29лютого2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ІНТЕРВ'Ю Націоналіст Андрій Міщенко: Коли б на місцях усе було добре, то мене тут не було б

ІНТЕРВ'Ю

Націоналіст Андрій Міщенко: Коли б на місцях усе було добре, то мене тут не було б

11538070 677291789082473 1482355883701500965 n

Минуло два місяці з тих пір, як обласний осередок  ВО “Свобода” очолив Андрій Міщенко. Про те, що вже вдалося зробити і про «наполеонівські плани» – в інтерв’ю з новим керівником націоналістів.

12079108 836817646386607 5611102987916727810 n

– Пане Андрію, ви людина – нетутешня, і тим не менше,  місцеві свободівці вам довірили «крісло» лідера. Це не попсувало стосунків із попередником – Ігорем Степурою?

– Ми зберегли ділові стосунки. Він тепер має змогу зосередитися на депутатській роботі та на обов’язках заступника голови обласної ради.

– Як, живучи за сотні кілометрів від Кропивницького, збираєтеся керувати обласною організацією, рейтинги якої нині не найкращі?

– Наприкінці 90-х та напочатку 0-х я приїздив на Кіровоградщину.  Я її дещо знаю. Мені центральна Україна дуже до вподоби з тих міркувань, що моє коріння – з Полтавщини.  Нині центральні регіони за розвитком українства, достукування до власних витоків – на першому місці, випереджають навіть Галичину. Тут я черпаю енергію, мені подобається спілкуватися з тутешнім людом і усвідомлювати, що тут можна розбудувати організацію. Мова не лише про постійне місце проживання. Тут я ставлю перед однопартійцями завдання – створити навколо себе український світ: це і підтримка нашої церкви, і громадських організацій, таких, як Пласт, Просвіта. Тому мені це цікаво. У мене був досвід розбудови Чернігівської організації, потім – Дніпропетровської. Там схожа ментальність людей.

– До слова, останнім часом вас партія посилає в недодекомунізовані області… Збіг?

– Кіровоградська область та Дніпропетровська й досі зберегли свої радянські назви виключно через те, що для їх зміни потрібно 300 голосів народних депутатів… Гадаю, що навіть чинний парламент міг би дати таку кількість за внесення відповідних правок до Конституції, але, на жаль, немає політичної волі. Уже всім добре відомо, ким був Кіров, а зважаючи на те, що «Свобода» завжди – в авангарді декомунізації, ми й надалі всіма силами боротимемося за те, щоб якнайшвидше область стала Кропивниччиною чи Златопіллям.

– Ви – націоналіст – зі стажем. Як змінилася структура партії, форми і методи роботи від часів СНПУ (Соціал-національна партія України, в якій розпочинав свою політичну кар’єру А. Міщенко, з часом була перейменована в «Свободу». – Авт)?

– На початку ми  знали в обличчя не лише одне одного, а й дружин, дівчат своїх колег… А тепер на кожному з’їзді все більше людей зустрічаєш уперше. Це добре. Це – розбудова «Свободи». Ми пройшли шлях від організації орденського типу до повноцінної партії. Щодва роки ми проводимо вибори, відповідно – відбувається ротація. Після 2014 року, коли свободівці проявили себе з найякіснішого боку – 19 націоналістів – в Небесній Сотні – партія понад тисячу людей виключила з організації. Ніхто не має кидати тінь на партію, на саму ідею націоналізму. Це стосується і рядових партійців, і депутатів різного гатунку. Майдан, гаряча фаза війни показали, хто є хто. Від недостойних позбулися. Але для тих, хто працює, є соціальний ліфт.

– Роботою в районних організаціях Кіровоградщини ви нині задоволені?

– Скажімо так, коли б на місцях усе було добре, то мене тут не було б. Партія тому й «закидає» на ослаблену ділянку людину з-за меж області, бо вона свіжим оком оцінює ситуацію. Другий позитивний момент, що «чужак» не має тут кумів-сватів-братів. Третє – «свіжа кров» завжди оновлює. В області є й сильні районні організації: Новгородківська, Знам’янська, Новоархангельська. 

– Але до вас тут були Ігор Степура, Олександр Петік – вони також свого часу потрапили до керівництва  обласною  «Свободою», як «свіжа кров». 

– Так, Ігор Степура відпрацював тут понад два роки, дещо йому вдалося. А Олесь Петік просто не встиг себе проявити, за кілька місяців – змін годі очікувати. 

– Пане Андрію, не за горами – парламентські вибори. Ви балотуватиметеся від Кіровоградщини?

– Я себе жодним чином не прив’язую до жодного виборчого округу.  Але ми будемо працювати над тим, щоб віднайти ту людину, котра зможе якісно йти на перемогу у виборчих перегонах, це перше, і друге, для нас важливо, щоб то була місцева людина. Нині ми визначаємося з округом, який для нас був би найпріорітетнішим, відповідно, там і виставлятимемо свого кандидата. 

– Гаразд, обиратися ви не збираєтеся. Які тоді ваші програми «мінімум» і «максимум»  на цьому партійному посту? 

– Розбудувати партійну організацію. Розбудувати настільки, щоб у кожному районі з’явилися якісні люди. Нам важливо, щоб коли «Свобода» буде у владі, як у 2014-му, щоб це були достойні людські кадри, котрі очолять ті чи інші напрямки, починаючи від району і закінчуючи областю. Як показує досвід, кадри вирішують усе. Ми бачимо приклади, де наші на посадах – є позитивний результат. Скажімо, Андрій Іллєнко – депутат Верховної Ради України 7-го та 8-го скликань  Бачимо наших міських голів  (Тернопіль, Івано-Франківськ, Хмельницький). Усі вони ввійшли в п’ятірку рейтингів. Довіра до наших мерів під 90 відсотків.  Вони це пояснюють дуже просто – не крадуть… Для мене особисто надважливо, щоб свободівці при владі не були заплямовані жодними корупційними скандалами. У нас дисципліна – понад усе, і суспільство знає, чого можна очікувати від «Свободи». Коли говоримо про місцеві вибори, то маємо добре розуміти, що там – великий аспект господарського життя.  Тому там і обираючи кандидатів, і голосуючи за ті чи інші питання, керуємося виключно благом місцевої громади. 

Ось, наприклад, у міській раді Кропивницького нам удалося зібрати 27 голосів за звернення до Верховної Ради проголосувати за пакет антиолігархічних законів. Значить, ми зуміли донести свою позицію до тих, хто голосував разом зі «Свободою», що олігархи – то друге зло після Московії, яка з нами  воює, знищує цвіт нації, економіку нашої держави. Це – конструктив, ввважаю я.

– Про вибори і про рейтинги. Останні у ВО «Свобода», згідно з Центром соцдосліджень «Софія» від 23 березня нинішнього року, – падають. Серед першої сімки у переліку партій вашого об’єднання немає. Прокоментуйте, будь ласка.

– Бекешкіна (соціолог, директор фонду “Демократичні ініціативи” Ірина Бекешкіна. – Авт) перед виборами 2012 року давала нам 4 відсотки, а ми згідно з екзит-полами взяли всі 13, а зберегли 10,44. В Україні немає соціології, є велика брехня. Нещодавно одна провладна сила робила опитування для себе, за ними «Свобода» має рівень довіри на сьогодні 9 відсотків. Довибори в ОТГ на Київщині – дали 8-10 відсотків. А як голосує Київщина, так і вся Україна. 

Згідно з тими ж таки екзит-полами у 2014-му «Свобода» взяла 6,5 відсотка, а «Правий сектор» – 4,5. Але тоді «Свободу» в Раду не пустили з двох причин. Перша – ми не голосували за спецстатус  Донбасу, а друга – за газову трубу, яку хотів здати Яценюк. Відповідно БПП і Народний Фронт ополчилися проти нас. Я вже не говорю про антиукраїнські сили, які і в страшному сні не уявляють, щоб «Свобода» була при владі. Тобто це всього лиш – олігархи не пустили «Свободу» до парламенту.  З іншого боку – ми винесли для себе урок. Це додатковий досвід, це чистилище – партія стала ще сильнішою.  Зрештою, для «Свободи» влада – не є самоціллю. Для нас головне – змінити державу.  В інших політсил надмета – стати депутатами, щоб потім не відвідувати сесій...  До слова, українці, як народ не мають знімати з себе відповідальності  за ту владу, яку обрали. Не канадці і не американці винні в тому, що ми так живемо. 

Судити треба не по словах, а по діях. І якщо десь є свободівці, котрі голосують всупереч лінії партії, програмі, ми з ними просто прощаємося. Ми – політична сила, що не може собі дозволити великих розкошів. У нас нині навіть офісу немає, ось і працюю нині над тим, щоб якось вирішити це питання. Щоб мати бензин на поїздки в райони. Гроші – то кров політики. Якщо підприємець допомагає, він хоче у відповідь щось теж мати, наприклад, захист від рейдерства.

– А ще, пане Андрію, він (підприємець, пересічний українець) хоче, щоб з ним говорили, як із рівним. Кропивницьким же свободівцям часом шкодить їхня зверхність. Нерідко своїм виглядом і своїми вчинками вони підкреслюють: якщо ти не з нами,  ти – проти нас. Коли проходять заходи у форматі «без партійної символіки», на місцевих свободівців не діють домовленості: тутешні націоналісти обов’язково розгортають політзнамена. Мало кому подобається така політична пихатість…

– Повторюся, коли б тут усе було добре, то мене тут не було б. Тому й працюватиму і над підвищенням рівня толерантності, і над тим, щоб наші політики вчилися дипломатії, і щоб до нас пішла молодь, щоб до нас потягнулися місцеві націоналісти за переконанням.

Фото – зі сторінки Андрія Міщенка у Фейсбук