22вересня2021

ГОЛОВНА ІНТЕРВ'Ю Терапевт Дмитро Корольков: ВІЛ уже не відноситься до смертельних хвороб

ІНТЕРВ'Ю

Терапевт Дмитро Корольков: ВІЛ уже не відноситься до смертельних хвороб

Дмитро Корольков - лікар-терапевт за фахом. За час професійної діяльності працював у державних та приватних закладах охорони здоров’я Кіровоградщини. 

Нині Дмитро – у проекті HealthLink «Прискорення зусиль України з метою подолання епідемії ВІЛ». 

Він здійснює координацію діяльності медичних та соціальних працівників, направлену на допомогу ВІЛ-позитивним людям від моменту постановки діагнозу до початку лікування.

2283 273– Ми змінюємо ставлення медичних працівників до розуміння ВІЛ. Тому у нас зараз тривають  одноденні тренінги, спрямовані на подолання стигми та дискримінації серед медпрацівників. Історій, коли люди з ВІЛ, зазнавали дискримінації, кожен медичний працівник може розповісти не одну сотню. Але медики остерігаються озвучувати ці історії. Причина – побоюються зустрічних звинувачень у непрофесіоналізмі з боку колег та громадськості,  – наголошує фахівець.

Дмитро розповідає, що кілька десятиліть тому ВІЛ був реально вироком і хворобою окремих груп населення. Зараз із ВІЛ можна вести тривале та повноцінне життя і про це необхідно знати медикам. 

– Потрібно зрозуміти, що ВІЛ уже не відноситься до смертельних хвороб. Людина, яка правильно лікується та знаходиться під наглядом лікаря, може бути безпечною для оточуючих. Людство поступово долає смертельні хвороби і вже рідко хто з лікарів пам’ятає, що менше ста років тому люди вмирали від цукрового діабету, вмирали від недостатності вітаміну В12. Так само і з ВІЛ,  – зауважує співрозмовник. 

Тому тренінги, які зараз проходять на Кіровоградщині з ініціативи обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»,  актуальні. 

– Зараз медичні працівники в прямому сенсі соромляться обговорювати з пацієнтами тестування на ВІЛ. Складається враження нібито, пропонуючи пройти тестування, лікар в чомусь звинувачує свого пацієнта. Отже, починати потрібно з розуміння, що ВІЛ – це вже не хвороба окремої групи населення, а хронічне захворювання, яке поширюється переважно статевим шляхом. І увагу, в першу чергу, треба звертати не на соціальний статус пацієнта, а на ознаки хвороби. Те ж відноситься і до пацієнтів: зараз «нормальність» не означає відсутність ВІЛ. Якщо спостерігаються часті інфекційні захворювання, збільшені лімфовузли, висипання на шкірі чи постійні проблеми з кишечником – варто обговорити необхідність тестування на ВІЛ зі своїм лікарем, – зазначає Дмитро Корольков. 

Вікторія Семененко