22вересня2021

ГОЛОВНА ІНТЕРВ'Ю Будуть «Концертіно», «Єлисавет-ретро», «Зоряни», солісти-вокалісти і родзинки – усе про черговий сезон у Кіровоградській обласній філармонії

ІНТЕРВ'Ю

Будуть «Концертіно», «Єлисавет-ретро», «Зоряни», солісти-вокалісти і родзинки – усе про черговий сезон у Кіровоградській обласній філармонії

Для мене це вже стало традицією, так повелося з часів «Народного слова», а може ще й раніше – перед новим сезоном ми обов’язково зустрічаємося з директором обласної філармонії Миколою Кравченком.

2

Навіщо? Щоб говорити про цей самий  новий сезон. Афіші афішами, а хотілось би з перших уст почути, що чекає меломанів.  Зручний для цього час – відкриття нового сезону.

– Тільки не забудьте, що відкриття це для вас, – про всяк випадок попереджає Микола Іванович, – бо філармонія вже давно працює. Відпочили трохи і поїхали! Артисти собі не належать. Їх можуть і з відпустки відкликати, якщо якесь державне свято. Та то таке!

–  Зрозуміло, що відкриття офіційне. Я звернула увагу на афішу філармонії. Концерти у Вас один за одним. Непогано живете!

–  Не скаржимося.  Аншлагів, правда, нема. Але працюємо  Сезон у нас передювілейний..

–  Тобто? Хто святкує ювілей?

– У наступному році у нас ціла низка ювілеїв. По-перше, 80 років нашій філармонії. 75 років концертному сезону. І семидесятип’ятирічний ювілей відзначає  керівник інструментального оркестру «Зорян», один із кращих аранжувальників України. Микола Кваша. Самим «Зорянам» виповнюється 35 років…

І тут я не втрималася, перебила Миколу Івановича: Значить, очікується ще один ювілей. 35 років на бойовому посту директор Микола Кравченко. Всі знають,  що «Зоряни» виникли з його приходом до керівництва філармонією.

44262569 2195407750784299 511350873457164288 n–  Отже, 35 років. Здається, так довго з директорів ніхто не затримувався. Не набридло?

–  Ну, ви скажете! Я відчуваю себе щасливим, коли займаюся улюбленою справою. Я повторю слідом за своїм кумиром Анатолієм Єгоровичем Коротковим: «Працюватиму до дев’яноста, а там побачимо!». До речі, сьогодні я твердо можу сказати, що у нас існує колектив однодумців. Залишились ті, хто любить свою роботу, відданий їй. З такими людьми працювати – суцільне задоволення. Наталя Валеріївна підтвердить мої слова.

До речі, забула сказати, ще на початку нашої розмови Микола Іванович запросив взяти в ній участь художнього керівника філармонії Наталю Бондаренко. Все-таки творчий процес – її парафія.

–  Не маю сумніву, що у філармонії працюють однодумці. А вже що «своїх» у нас люблять, то це кожен концерт філармонійних колективів підтверджує. Аншлаги!  Знаєте, чим мене порадувала афіша? Ви повернулися до формату «Осіннього дивертисменту» Вітаю.

А публіці хочу пояснити. ГАЛА – концерт з ліричною назвою «Осінній дивертисмент» в минулому кілька сезонів підряд відкривав черговий осінньо - зимовий сезон. А в останні роки формат мінявся. І ось знову філармонійна осінь дарує нам «Осінній дивертисмент».

–  Розумію, що колективи, а це оркестр «Концертіно», інструментальний ансамбль «Єлисавет-ретро», академічний театр музики і пісні «Зоряни», солісти-вокалісти виступатимуть переважно з новою програмою. А родзинки якісь будуть?

–  Про родзинки вам краще розповість Наталя Валеріївна. Залишу вас, дівчатка. Час, знаєте, не  чекає. До речі, не знаю, родзинка це чи ні, але в концерті прозвучить прем’єра пісні  «Лелеки» у виконанні французького співака Поля Манандіза.

–  Який він французький! У Києві живе. А що за пісня?

–  Принаймні, паспорт у нього французький. А пісню на вірші Гарія Войченка, Царство йому Небесне, написав Богдан Кравченко.

–  Який Богдан?  Ваш? – скинулася я.

–  Мій. А чого  вас це дивує, –  ніби аж образився Микола Іванович, –  він же вчився по класу фортепіано. Послухаєте – оціните.

Ще раз вибачившись і нагадавши, що час не чекає, окрім того, час це гроші, про що філармонії забувати не доводиться, бо з фінансуванням проблеми ніколи не скінчаються, Микола Іванович  відкланявся. А ми з Наталією Валерівною продовжили розмову.

44215898 2095877093997841 7479995969040285696 n–  Що ти маєш на увазі, говорячи про родзинки, – поцікавилася Наталя Валеріївна, а для мене просто Наталя, адже знайомі ми вже й не пам’ятаю стільки. На той час вона була ще «правою рукою» директора музичної школи №2 Валентини Ревенко. Пам’ятаю, її прихід на посаду художнього керівника обласної філармонії став несподіванкою. Художні керівники тут так часто змінювалися, ніхто з колег-журналістів не вірив, що вона затримається надовго.  Схоже, затрималась. І тому проігнорувавши питання про родзинки, я запитала:

–  У філармонії все ювілеї, ювілеї… Скільки років ти працюєш?

- Сімнадцятий рік.

- Невже? Навіть не віриться.

– А мені як не віриться, –  зітхнула Наталя

–  Як я тебе розумію! «Літа на осінь повернули». Так ось про родзинки. Один з перших концертів чи навіть перший, «Осінній дивертисмент» мав таку родзинку в особі наших незабутніх співаків Валентини Паюхіної і Володимира Стратьєва, які виконали  пісню Олександра Білаша «Осіннє золото». Я тоді вперше почула цю пісню і для мене це виконання залишилось неповторним: «А я люблю, а я люблю, люблю, як в юності».

–  Це справді неповторно.  І чесно кажучи, ще й тому, що у нас один із наймолодших творчих складів серед філармоній України. Можливо в концерті для тебе стане родзинкою виступ тріо «Дежавю».

–  Дівчатка під парасольками – я їх пам’ятаю. А де Ярослав? Для мене кожен його виступ був родзинкою концерту (Ви напевне зрозуміли, мова йде про екс-соліста філармонії Ярослава Страшного).

–  Скажу тобі на радість, Ярослав виступатиме в концерті.

–  Невже повернувся у філармонію?

–  Поки що ні. Але сподіваємось, що повернеться.

–  Було б прекрасно. Наталю, ти говорила про наймолодший творчий склад. Зрозуміло, у вас нема таких проблем, як в драматичному театрі. У нас музичне училище, музично – педагогічний факультет…

–  Наступне питання можеш не ставити. Я розповім. Ти вже бачила, що 3-4 листопада у філармонії проходить фестиваль -  конкурс «Твоя мрія».

–  Щось ми розфестивалились, - дещо грубувато зауважила я. – У такій нестабільній країні.

Відверто кажучи, фестиваль-конкурс до моєї репліки відношення не має. Це я, так би мовити, «гоню пургу» на прикладі «Кропфесту», коли палились шалені гроші «презентуючи народних обранців» за державний кошт. Фестиваль «Твоя мрія», як пояснила  художній керівник філармонії, має благородну ціль: виявити таланти серед молоді. Два дні змагатимуться юні інструменталісти, вокалісти, композитори, читці і теоретики. Оцінюватиме ці змагання поважне журі на чолі з почесним головою народною артисткою України Антоніною Червінською.

–  Це фестиваль міжнародний, він давно проводиться в різних містах. Я бувала членом журі цього форуму, а тепер ми вирішили провести його у себе. Талантів у нас не бракує, –  підсумувала Наталя Валеріївна. – До речі, музикант, котрий посяде перше місце, наступного дня виступатиме в концерті Остапа Шутка, члена журі нашого фестивалю

–  Молодець  «золотий скрипаль України», що поєднав приємне з корисним. Отже, 5 листопада  публіку чекає концерт київського скрипаля Остапа Шутка.

ShutkoМіж іншим варто нагадати, невдовзі по тому, як Наталя Бондаренко очолила художнє керівництво філармонії, з’явився проект «музичні вечори Остапа Шутка». Це була серія концертів талановитого скрипаля, коли він виступав ще й у ролі мецената, нагороджуючи від свого імені юних музикантів нашого міста. Худенький ,скромний, в простому костюмчику він виходив на сцену і змушував нас забувати про житейські негаразди, даруючи мелодії Астора Пьяццоли, Мирослава Скорика, Антоніо Вівальді…Згодом Остап Шутко брав участь в таких проектах нашої філармонії, як «Травневі музичні зустрічі», «Бон ап  арт»… Правда вже кілька років Остап Шутко не з’являвся на нашій сцені. А на протязі весни і літа по Україні пройшла серія концертів родини Остапа Шутка ( дружина і сини його теж музиканти, а старшого Романа взагалі називають відкриттям. 5 листопада пересвідчимося).

- Ще весною Остап обіцяв мені приїхати восени. Не обманув! - поділилася я. -  Наталю, а ще якісь цікаві події чекають нашу публіку? Скажемо так: родзинки сезону.

АФИША ВАСИНА– Намагаємося, щоб репертуар у нас був збалансований – камерна музика, естрада, гумор, хореографія. Кожен жанр має своїх прихильників. Будемо сподіватися, що виступ ансамблів «Гуцулія» і «Запорожці» знайде своїх прихильників серед любителів народної творчості.

А шанувальникам камерної музики вже 23 жовтня пропонуємо послухати дует у складі Андрія Расіна (фортепіано) та Ігоря Пацовського (віолончель). У програмі концерту звучатиме музика Сергія Рахманінова, Роберта Шумана, Астора Пьяццоли.Ще раз нагадую – 23 жовтня.

А вже 24 жовтня наш «Осінній дивертисмент». Ласкаво запрошуємо. Слідкуйте за нашими афішами.

 З привеликим задоволенням. Дякую за розмову.

Валентина Левочко

 

   

 

-