27жовтня2020

ГОЛОВНА КРИМІНАЛ Родина народного депутата з Кропивницького підозрюється у незаконному привласненні 20 мільйонів доларів

КРИМІНАЛ

Родина народного депутата з Кропивницького підозрюється у незаконному привласненні 20 мільйонів доларів

24 3Національне антикорупційне бюро розслідує заволодіння 20 мільйонами доларів США державного банку, організоване народним депутатом.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

За даними «Української правди», йдеться про нардепа Станіслава Березкіна, члена «Волі народу».

Зазначається, що виконавцями злочину були рідні та бізнес-партнери нардепа.

За версією слідства, наприкінці 2013 року депутат через підконтрольне йому підприємство заволодів 20 мільйонами доларів державного банку під приводом отримання кредиту.

«Наразі 10 осіб затримано, їм повідомляється про підозру і готуються клопотання про застосування запобіжних заходів», – повідомляють у САП.

Правоохоронці не називають ім'я депутата та не уточнюють, про який саме банк йдеться, але обіцяють найближчим часом направити до ГПУ подання на зняття недоторканності з нардепа.
Одержані кредитні кошти перерахували на рахунки в іноземних банках і використали для придбання корпоративних прав підприємства.

Ці корпоративні права потім розподілили між сином, донькою народного депутата та його колишнім бізнес-партнером.

«Слід зазначити, що окрім втрати коштів внаслідок безпідставної видачі кредиту, банківська установа також зазнала збитків на суму сформованого резерву – понад 130 млн грн», – стверджують у прокуратурі.

За інформацією прес-служби НАБУ, бюро та САП затримали 10 осіб та повідомили їм про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст.191, ч.2 ст.364, ч.1 ст.366, ч.3 ст.209 КК України.
Серед підозрюваних — два чинні та один колишній посадовці Ощадбанку. Решта — колишні бенефіціари групи компаній «Креатив», низка екс-службових та посадових осіб підприємств, що входять до складу цього холдингу, та оцінювач.

У кінці 2016 року повідомлялося, що державний Ощадбанк відсудив у співвласників агрохолдингу «Креатив» Юрія Давидова та Максима Березкіна, 200 млн доларів. Всього Березкін і Давидов винні Ощадбанку 300 млн доларів за фіктивними кредитами.

Максим Березкін, ймовірно, є сином Станіслава Березкіна.