19листопада2019

ГОЛОВНА КРИМІНАЛ За фактом зміни складу засновників СП ТОВ "Світловодськпобут" на Кіровоградщині розпочали кримінальне провадження

КРИМІНАЛ

За фактом зміни складу засновників СП ТОВ "Світловодськпобут" на Кіровоградщині розпочали кримінальне провадження

1308190301

Учора під керівництвом т.в.о. голови обласної державної адміністрації Світлани Лобанової відбулося засідання обласної міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств, на якому розглянули звернення виконавчого комітету Світловодської міської ради про рейдерське захоплення СП ТОВ "Світловодськпобут".

Насамперед посадовиця зазначила, що відповідне звернення надійшло до обласної державної адміністрації 9 серпня. У листі повідомлялося, що 19 липня цього року державний реєстратор відокремленого підрозділу Новгородківської селищної ради провів реєстраційну дію щодо СП ТОВ "Світловодськпобут" у частині зміни складу засновників. Внаслідок вчинених реєстратором дій, одноособовим власником підприємства із статутним внеском 7,8 млн.грн. став Яременко Олександр Сергійович. Таким чином, Світловодську міську раду, яка мала частку в статутному капіталі 50 %, виключено зі складу засновників СП ТОВ "Світловодськпобут". Відповідно, територіальна громада Світловодська втратила частку в майнових комплексах товариства у розмірі 3,9 млн.грн, інформує пресслужба ОДА.

Актуальність питання полягає в тому, що підприємство забезпечує надання послуг з централізованого опалення населенню Світловодська, а також бюджетним установам та іншим організаціям міста. Зокрема, СП ТОВ "Світловодськпобут" надає послуги з централізованого теплопостачання понад 12 тисячам абонентів, забезпечує централізованим опаленням 276 будинків.

"Наше з вами завдання – належним чином оперативно відреагувати на заяву виконавчого комітету Світловодської міської ради. Маємо вжити вичерпних заходів, щоб не допустити надзвичайної ситуації і не залишити жителів Світловодська без тепла в опалювальний період", – підкреслила Світлана Лобанова.

Під час засідання заслухали позиції міської влади, керівника підприємства щодо факту реєстрації змін до складу засновників та інформації органів юстиції і Національної поліції про правову оцінку вчинених реєстраційних дій.

Так, за інформацією першого заступника Світловодського міського голови Олени Балюк, про реєстраційну дію щодо "Світловодськпобут" у міськвиконкомі дізналися тільки 7 серпня.

Генеральний директор СП ТОВ "Світловодськпобут" Сергій Московський зазначив, що реєстраційні дії були вчинені в правовому полі за згодою міськради. Про це свідчать, зокрема, протокол Загальних зборів учасників СП ТОВ "Світловодськпобут", де розглядалося питання про надання згоди на вихід Світловодської міської ради зі складу учасників підприємства, та відповідне рішення міської ради про вихід.

В.о. головного територіального управління юстиції в області Анна Калініна повідомила, щодо до управління надійшла скарга від Світловодського міськвиконкому на дії державного реєстратора, який здійснював реєстрацію. Скаргу і відповідний пакет документів скеровано на розгляд до Мін'юсту, де у встановлений термін буде надано правову оцінку і відповідні висновки.

За інформацією представника ГУ Нацполіції в області, за вказаним фактом розпочато кримінальне провадження, відомості внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань, триває слідство.

Читайте також: На Кіровоградщині рейдери знов привласнюють чуже майно

На Кіровоградщині активісти спробували організувати черговий «майдан»

Державні виконавці Кіровоградщини стягнули мільйонні борги із зарплати