24лютого2020

ГОЛОВНА КРИМІНАЛ САП: розслідування справи ексдиректора ДП «Центргаз» ВАТ «Кіровоградгаз» завершили

КРИМІНАЛ

САП: розслідування справи ексдиректора ДП «Центргаз» ВАТ «Кіровоградгаз» завершили

68314936 1815955748507600 6256548657596727296 n 1

Спеціалізована антикорупційна прокуратура спільно із управлінням спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України та  НАБУ завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою колишнього директора ДП «Центргаз» ВАТ «Кіровоградгаз» у розтраті коштів вказаного підприємства, вчиненому в особливо великому розмірі.

Розслідування встановило, що у 2017 році директор ДП «Центргаз» ВАТ «Кіровоградгаз», перед своїм звільненням із займаної посади, умисно уклав із одним із суб’єктів господарювання договір купівлі-продажу газу на умовах, які забезпечили розтрату коштів очолюваного ним підприємства. Про це інформує Спеціалізована антикорупційна прокуратура на своїй сторінці у фейсбуці.

Так, директор держпідприємства забезпечив створення штучної кредиторської заборгованості перед контрагентом, що стало підставою для стягнення із підприємства 8,6 млн грн передоплати за договором купівлі-продажу газу, як пені за невиконання договірних умов.

Колишньому очільнику підприємства інкримінували вчинення злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Після ознайомлення сторони захисту з матеріалами досудового розслідування буде вирішено питання щодо направлення вказаного провадження до суду.

Довідково: Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.