25лютого2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КРИМІНАЛ Через службову недбалість адміністрації Кропивницького слідчого ізолятора прокуратура області відкрила кримінальне провадження

КРИМІНАЛ

Через службову недбалість адміністрації Кропивницького слідчого ізолятора прокуратура області відкрила кримінальне провадження

У зв’язку з надзвичайною подією, що днями сталася у слідчому ізоляторі в Кропивницькому, прокуратура Кіровоградської області відкрила два кримінальних провадження.

 19 12 156

Так, прокуратура зареєструвала кримінальне провадження за фактом насильства щодо працівника Кропивницького слідчого ізолятора (за ч.2 ст. 345 КК України), інформують в пресслужбі відомства.

За версією слідства, 16 грудня 2019 року один із ув’язнених наніс тілесні ушкодження штатному психологу та погрожував їй і її родині фізичною розправою. Також він відмовився слідувати до ізолятора тимчасового тримання обласного управління Нацполіції, брати участь у слідчих діях та давати письмові пояснення щодо цього інциденту, підбурюючи інших взятих під варту на злісну непокору та масові заворушення. В результаті цього були вибиті оглядові вічка дверей камер, розбиті вікна та пошкоджені камери відеонагляду.

Окрім того, реагуючи на ситуацію, прокуратура області відкрила кримінальне провадження за фактом службової недбалості з боку адміністрації Кропивницького слідчого ізолятора, що спричинила значні матеріальні збитки, за ч. 2 ст. 367 КК України. Наразі ситуація в СІЗО повністю контрольована.

Прокуратурою Кіровоградської області щомісяця направляються документи реагування до міжрегіонального управління Міністерства юстиції та безпосередньо Міністерства. У вересні за погодженням з Генеральною прокуратурою до Міністерства юстиції направлений лист, в якому вказується на наявність суттєвих порушень режиму, нездатності керівництва СІЗО контролювати ситуацію та ризики виникнення надзвичайних ситуацій.

Фото: https://www.unian.ua

Читайте також: Оперaтивнa обстaновкa в Кропивницькому слідчому ізоляторі перебувaє під контролем