30травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КРИМІНАЛ На Кіровоградщині повідомили про підозру керівниці держпідприємства «Дослідне господарство «Червоний землероб»

КРИМІНАЛ

На Кіровоградщині повідомили про підозру керівниці держпідприємства «Дослідне господарство «Червоний землероб»

20 04 32

Керівниці державного підприємства «Дослідне господарство «Червоний землероб» Кіровоградської державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України» за фактом зловживання  службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, . 

За даними слідства, директорка підприємства, зловживаючи своїм службовим становищем, уклала договір та додаткові угоди про реалізацію зернових культур з  суб’єктом господарювання. Однак, ціни за якими у  ДП ДГ «Червоний землероб» провели реалізацію зернової продукції, були значно  нижчі ринкових цін на озиму пшеницю та озимий ячмінь, що існували на момент здійснення господарської операції, що підтверджено висновками судово-економічної експертизи. Внаслідок реалізації зернопродукції за безпідставно заниженими цінами державне підприємство недоотримало 719 тис грн, а приватне підприємство незаконно та безпідставно отримало пільгу на вартість сільськогосподарської продукції на цю ж суму, повідомили у пресслужбі прокуратури Кіровоградської області.

Керівниця  «Дослідного господарства «Червоний землероб» своїми умисними протиправними діями вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 364 КК України, тобто зловживання службовим становищем з метою отримання неправомірної вигоди іншою юридичною особою.

Триває досудове розслідування, яке здійснюють слідчі слідчого управління Нацполіції в Кіровоградській області.

Довідково: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.