24квітня2024

ГОЛОВНА КРИМІНАЛ На Кіровоградщині оголосили підозру екскерівнику, який спричинив мільйонні збитки державі

КРИМІНАЛ

На Кіровоградщині оголосили підозру екскерівнику, який спричинив мільйонні збитки державі

20 04 216

За процесуального керівництва прокуратури області слідчі управління Нацполіції оголосили підозру колишньому виконавчому директору одного з товариств, який на території Заваллівського родовища вчинив незаконну діяльність з видобування  корисної копалини – чарнокіту.

Підозру оголошено за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.  2 ст. 240 (порушення правил використання надр, шляхом незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення) Кримінального кодексу України, інформує пресслужба прокуратури області..

За даними слідства, підозрюваний достовірно знаючи, що дію спеціального дозволу на користування надрами зупинено, у період з лютого по квітень 2018 року, продовжив проведення вибухових робіт із видобування чарнокіту на Заваллівському родовищі.  При цьому  підписав та видав від імені гендиректора підприємства накази про проведення вибухових робіт та надав їх для виконання підприємству, яке виконувало зобов’язання за раніше укладеним договором на проведення буро-вибухових робіт методом свердловинних снарядів, але не поінформував їх про незаконність діяльності.

У незаконний спосіб на родовищі було проведено два масових вибухи та видобуто (а згодом і реалізовано) чарнокіту на понад 4 млн  грн, чим спричинено збитки державі на вказану суму.

Триває досудове розслідування.

Довідково: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.