23липня2024

ГОЛОВНА КРИМІНАЛ Експравоохоронця з Кіровоградщини, який скоїв смертельний наїзд, взяли під варту у залі суду

КРИМІНАЛ

Експравоохоронця з Кіровоградщини, який скоїв смертельний наїзд, взяли під варту у залі суду

e8DJNwVdOiM8fcSc3TlA.w575

У Кропивницькому апеляційному суді залишили в силі вирок суду першої інстанції, яким  колишнього працівника ДАІ засуджено до 4 років позбавлення волі за скоєння смертельного наїзду на пішохода.

Дорожньо-транспортна пригода трапилася у місті Олександрія ще у травні 2011 року. На той час працівник ДАІ, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, грубо порушуючи правила дорожнього руху, на власному автомобілі, здійснив наїзд на чоловіка-пішохода. Однак заходів першої допомоги потерпілому не надав, швидку допомогу не викликав та втік з місця пригоди. Небайдужі люди викликали швидку допомогу, та не зважаючи на спроби лікарів врятувати чоловіка, потерпілий помер у реанімаційному відділенні лікарні.

Працівник правоохоронного органу усіляко намагався  уникнути покарання, доводивши слідчим, що за кермом автомобіля був його батько, а не він.

Досудовим розслідуванням було проведено велику роботу – десятки експертиз, пошуки свідків  та очевидців події, згодом завершення досудового розслідування, повернення судом обвинувального акту на додаткове розслідування, постановлення вироку по справі у 2014 році – і скасування  у 2015 році  цього вироку внаслідок м’якості  та  неправильного застосування кримінального закону. Судові слухання тривали кілька років. У вересні  2020 року Олександрійський міськрайонний суд, за принципової та наполегливої позиції публічного обвинувача, виніс обвинувальний вирок у цій справі – чотири роки ув’язнення з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на два роки.

 Кропивницький апеляційний суд вирок суду першої інстанції залишив без змін.

 Колишнього правоохоронця взяли під варту у залі суду.