30травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КРИМІНАЛ У Кропивницькому СБУ викрила підпільний колцентр, через який фінансували бойовиків

КРИМІНАЛ

У Кропивницькому СБУ викрила підпільний колцентр, через який фінансували бойовиків

21c0cc70042f5ef3ec207912dd9604c4

Кіберфахівці СБУ заблокували масштабну схему фінансування учасників незаконних збройних формувань.

85e5fd4f7ecaf5fbebe34fba3dc36a76

Організатори оборудки діяли під прикриттям фіктивної інвестиційної компанії, яку створили у Кропивницькому.

Середньомісячний обіг тіньових грошей становив десятки мільйонів доларів.

За попередніми даними слідства, декілька мешканців обласного центру разом зі своїми спільниками з ОРДЛО налагодили механізм одержання грошей через псевдоброкерські послуги. Для цього вони створили спеціалізовані інтернетплатформи та облаштували у Кропивницькому підпільний колцентр.

Оператори телефонували громадянам і пропонували інвестувати гроші в акції відомих компаній під «гарантії» швидких надприбутків. Для участі у «біржових торгах» клієнти переводили кошти на рахунки, які організатори схеми оформили на підставних осіб.

Після одержання «інвестицій» ділки виводили їх у тінь через заборонені в Україні російські платіжні системи або легалізовували, використовуючи приховані криптовалютні операції.

Під час обшуків за місцем розташування підпільного офісу та адресами проживання організаторів схеми у Кіровоградській області правоохоронці виявили:

  • комп’ютерну техніку,
  • зразки програмного забезпечення,
  • засоби зв’язку,
  • інші предмети і матеріали із доказами протиправної діяльності.

У межах кримінального провадження, розпочатого слідчими органів безпеки за ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації) Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності осіб, причетних до оборудки.

Заходи із викриття правопорушення проводили співробітники Управління СБУ у Кіровоградській області за процесуального керівництва Кіровоградської обласної прокуратури.