30травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КРИМІНАЛ За напад із ножем на підлітка жителя Кіровоградщини ув’язнять на три роки

КРИМІНАЛ

За напад із ножем на підлітка жителя Кіровоградщини ув’язнять на три роки

agro5763.3237736033

Постановою Касаційного кримінального суду Верховного Суду відмовлено у задоволенні касаційної скарги захисника засудженого та залишено без змін вирок Кропивницького апеляційного суду у вигляді трьох років позбавлення волі стосовно 20-річного мешканця  Знам’янки, який вчинив напад на 10-річного хлопчика.

Подія сталася у лютому  2020 року  в обласному центрі. Чоловік, у під’їзді багатоповерхівки, погрожуючи дитині ножем та застосуванням фізичного насильства, вимагав  гроші. Оскільки їх у хлопчика не було, заволодів його мобільним телефоном.

Кіровським районним судом обвинуваченого було визнано винним  у скоєному нападі поєднаному із погрозою застосування насильства, небезпечного для життя потерпілого, тобто за ч. 1 ст. 187 КК України  та засуджено до покарання у вигляді 4 років позбавлення волі та на підставі ст. 75 КК України звільнено від відбуття  покарання з іспитовим строком 2 роки (умовно).

Ювенальний прокурор, який підтримував публічне обвинувачення по цій справі, не погодився з призначеним покаранням  та подав на вказаний вирок апеляційну скаргу. Прислухавшись до доводів прокурора, судом апеляційної інстанції ухвалено новий вирок – обвинуваченого засуджено  до реального терміну покарання – 3-х років позбавлення волі без застосування ст. ст. 75, 76 КК України. Чоловіка було взято під варту у залі суду.