30травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КРИМІНАЛ Скерували до суду обвинувальний акт відносно керівника з Олександрії

КРИМІНАЛ

Скерували до суду обвинувальний акт відносно керівника з Олександрії

20 03 316

Олександрійська окружна прокуратура Кіровоградської області скерувала до суду обвинувальний акт відносно керівника приватного підприємства за фактом забруднення земель та підземних вод, що створило небезпеку для довкілля.

За версією слідства, у 2019 році між підприємством та міською радою укладено договір про надання  послуги із утримання та захоронення побутових відходів на території сміттєзвалища в м. Олександрія. Проте, обвинувачений не забезпечив належного виконання покладених вказаним договором функцій.

Так, на сміттєзвалищі відсутня система захисту ґрунтованих вод, вилучення та знешкодження фільтрату, що приводить до забруднення фільтратом підземних вод та ґрунту земельної ділянки. Дані порушення створюють небезпеку для довкілля.

Вищевказані протиправні дії, відповідно до розрахунку екологічної інспекції, спричинили державі та довкіллю майнову шкоду на понад 2,2 млн грн.

На даний час, обвинувальний акт скерували до суду для розгляду по суті.

Досудове розслідування здійснювалось слідчими CВ Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області за процесуального керівництва окружної прокуратури.