20травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КРИМІНАЛ На Кіровоградщині судитимуть директора підприємства, який на власний розсуд розпорядився надрами

КРИМІНАЛ

На Кіровоградщині судитимуть директора підприємства, який на власний розсуд розпорядився надрами

367763769 903

На Кіровоградщині судитимуть директора приватного підприємства, який організував незаконний видобуток піску на ділянках сільськогосподарського призначення, що створило небезпеку для життя, здоров'я людей, довкілля та інші тяжкі наслідки.   

За даними слідства, підприємець без дозвільних документів організував видобуток піску на землях сільськогосподарського призначення, які розташовані на території однієї із сільських рад Кропивницького району. За час протиправної діяльності ним було незаконно видобуто піску на понад 400 тис грн.  Збитки підтверджено проведеною в рамках слідства експертизою інформує пресслужба обласної прокуратури.

За процесуального керівництва Кропивницької окружної прокуратури слідчими Кропивницького РУП ГУНП в області досудове розслідуваня відносно особи завершено. Обвинувальний акт за ч. 4 ст. 240, ч. 1 ст. 254 КК України скеровано до суду.

Внаслідок самовільного видобутку піску на вказаних земельних ділянках відбулися значні негативні зміни рельєфу місцевості та ґрунтового покриву, у тому числі на значній площі знищено верхній (родючий) шар ґрунту, виникла необхідність у виведені земельних ділянок з сільськогосподарського обороту. Зсувонебезпечні ділянки кар’єру становлять загрозу для життя та здоров’я людей.