25червня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КРИМІНАЛ СБУ повідомила про підозру колаборанту з Кропивницького, котрий мріє про мандат до держдуми рф

КРИМІНАЛ

СБУ повідомила про підозру колаборанту з Кропивницького, котрий мріє про мандат до держдуми рф

375159053 607574481565619 680280545511692030 n

Служба безпеки зібрала доказову базу на ще одного колаборанта, уродженця Кропивницького.

Зловмисник, повідомили в СБУ області, тривалий час проживав в Криму і після його анексії добровільно погодився на співпрацю з окупантами та отримав громадянство рф.

Нині він – «депутат Сімферопольської міської ради ІІ скликання» від путінської партії «єдина росія» та обіймає «посаду» «заступника секретаря» міського осередку цієї політсили.

У фейковому органі «місцевого народовладдя» колаборант опікується соціальною політикою та виконує вказівки кремля щодо запровадження окупаційного режиму на території анексованого українського півострова.

У травні 2023 року кремлівські куратори «висунули» його «головним кандидатом» по «Сімферопольському одномандатному виборчому округу №19» під час проведення так званих довиборів у держдуму, запланованих на 10 вересня 2023 року.

Щоб створити видимість «виборчого процесу» та «легітимізувати» присутність рф на захопленій території, зловмисник активно проводить «передвиборчу кампанію» і закликає громадян до участі в незаконних виборах.

В основі його передвиборчої програми - підтримка російської агресії проти України та агітація вступати до окупаційних військових підрозділів рф, щоб взяти участь в агресивній війні проти України.

Наразі йому повідомлено про підозру у вчиненні злочину за двома статтями Кримінального кодексу України:

- ч.6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);

- ч.2 ст.436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікацйія її учасників).

Зловмиснику загрожує до 12 років ув’язнення.

Тривають комплексні заходи для ідентифікації всіх організаторів незаконних «виборів» та притягнення кожного з них до відповідальності.

Викриття зловмисника здійснювали співробітники Управління Служби безпеки України в Кіровоградській області спільно зі Слідчим управлінням ГУ СБ України в АР Крим за процесуального керівництва прокуратури Автономної Республі Крим.