27травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КРИМІНАЛ Заборонений бізнес: задокументовано 13 епізодів злочинної діяльності

КРИМІНАЛ

Заборонений бізнес: задокументовано 13 епізодів злочинної діяльності

24 05 22

На Кіровоградщині прокурори затвердили та скерували до суду обвинувальний акт стосовно завідувача патологоанатомічного відділення за вимагання грошових коштів у родичів померлих по суті за безкоштовні послуги.

За даними слідства, завідувач патологоанатомічного відділення лікарні Олександрії, разом із медичною сестрою установи, за «винагороду» готували та видавали тіла померлих осіб їхнім родичам. Ті ж під час вирішення питань, пов’язаних із організацією поховань, перебували у подавленому психологічному стані, і не вступали у конфлікти з установами, які задіяні у процесі зберігання трупа та його поховання.

Зокрема, фігуранти справи вимагали та отримували неправомірну вигоду за видачу лікарського свідоцтва про смерть, прискорення розтину, підготовку тіл до поховання, які є безкоштовними у закладі. Додатково ще пропонували не передбачені послуги перукаря, косметолога та бальзамування. Таку «роботу» оцінювали від 2 до 5 тис гривень.

Слідством задокументовано 13 епізодів злочинної діяльності.

Медику інкримінують ч.1,3 ст. 368 КК України. Санкцією статті передбачено до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до 3 років.