28лютого2020

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА Громадський бюджет – 2020: у Кропивницькому з’явиться ще один мурал за кошти міської ради

КУЛЬТУРА

Громадський бюджет – 2020: у Кропивницькому з’явиться ще один мурал за кошти міської ради

27 13Останніми днями в обласному центрі набула ажіотажу інформація щодо створення першого муралу в Кропивницькому.

Сьогодні, 27 травня, під час щопонеділкової апаратної наради заступник міського голови Андрій Паливода роз’яснив ситуацію щодо капіталовкладень цього мистецького проекту.

«Я хочу вкотре хочу підкреслити, що створення  муралу було ініціативою і бажанням жителів нашого міста. Це  проект, який переміг у «Громадському бюджеті». Положенням не забороняється здійснювати  інформаційну чи методичну підтримку  будь-яких проектів, проте це проект саме «Громадського бюджету», його автор житель  міста, а не громадська організація. І він профінансований із міського бюджету в рамках конкурсу», - наголосив посадовець.

Він також повідомив, що на конкурс «Громадський бюджет – 2020» поданий проект ще одного муралу, який тематично матиме певний виховний підтекст.

Довідково: Проект конкурсу «Громадський бюджет – 2019» «Перший міський мурал» було подано до міської ради 27 квітня 2018 року. Бюджет ініціативи складав 150000 грн. Першопочатково, проектом передбачалося художнє оздоблення стіни Кіровоградського обласного художнього музею.

Але, відповідно Положення про громадський бюджет, «за рахунок коштів громадського бюджету міста Кропивницького фінансуються проекти, реалізація яких передбачається на землях, в приміщеннях чи інших об'єктах, які належать на праві комунальної власності територіальній громаді міста Кропивницького».

Зважаючи на це, від автора надійшла пропозиція замінити локацію проекту на стіну будинку за адресою: вулиця Космонавта Попова, 22, корпус 1.Відповідальним за реалізацію проекту «Перший міський мурал» у Кропивницькому став виконавчий орган міської ради - управління культури і туризму, через який і були передбачені видатки на його виконання у сумі 150000 гривень.

Читайте також: Кому вигідні маніпуляції довкола появи нового муралу у Кропивницькому?