27травня2020

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА Маленький митець із Золотого презентує у Кропивницькому виставку своїх картин (ФОТО)

КУЛЬТУРА

Маленький митець із Золотого презентує у Кропивницькому виставку своїх картин (ФОТО)

У п’ятницю, 8 листопада, у Кропивницькому в галереї «Єлисавград» пройде виставка творчих робіт 12-річного Дмитра Андріянова із міста Золоте, що на Луганщині.

19 11 14

«Сьогодні про це місто знає майже кожен. У районі населеного пункту Золоте-4 (селище в складі м. Золоте) пройшло розведення з обох сторін сил і засобів від лінії зіткнення. Галерея ще пів року тому запланувала проведення виставки, яку Дмитро відкриє 8 листопада. До нас вони приїдуть разом з бабусею Оленою Винокуровою, яка в минулому році, незважаючи на існуючі проблеми в місті, організувала участь дітлахів міста в конкурсі дитячого малюнку, який проводить галерея», – повідомив на своїй сторінці у фейсбуці власник галереї, колекціонер живопису Микола Цуканов.

Народився Дмитро в День захисту дітей 12 років тому, зараз – семикласник Золотівської багатопрофільної гімназії та учень Золотівської філії Попаснянської ДШМ, що в місті Золотому на Луганщині, яке знаходиться за лічені кілометри від лінії фронту.

Як стверджує бабуся і незмінна наставниця в мистецтві Олена Винокурова, змалечку хлопець захоплювався малюванням, а також створенням різних поробок, найчастіше з пластиліну. Саме з пластиліну Дмитро створював фігурки різних тварин та героїв вигаданих історій. І от одного разу в голову юного митця прийшла ідея робити маленькі подарункові картинки-магнітики. Власниками перших зразків стали учасники ініціативи «Олені Святого Миколая» – волонтери Харківського АКЦентру, котрі протягом кількох років на різдвяно-новорічні свята привозять подарунки діточкам, які живуть на лінії розмежування. І за останній час маленькі магнітики «виросли» до цілих картин, різноманітних за тематикою: від пейзажних замальовок до метафоричних робіт, присвячених історичним подіям.

19 11 13

Дмитро бере активну участь у мистецьких конкурсах – від районних до міжнародних. Тільки за останній рік їх налічується близько двох десятків, за які хлопець отримав 11 медалей та 20 дипломів. А його робота, присвячена мамі, здобула особливу відзнаку на міжнародному конкурсі в Італії. Юний митець не лишається осторонь громадської активності – як художник долучився до створення Золотівського муралу та шкільного муралу в рідній гімназії. Крім того, радо проводить по всі країні майстер-класи з авторської техніки виготовлення магнітів.

19 11 12