09липня2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КУЛЬТУРА У Кропивницькому через мистецтво показали «Дерево життя» (ФОТО)

КУЛЬТУРА

У Кропивницькому через мистецтво показали «Дерево життя» (ФОТО)

12 листопада у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація виставки «Вазон» – від  неба й до землі» та творча зустріч з викладачкою ЦДПУ ім В. Винниченка Ларисою Гарбузенко.

19 11 77

На початку заходу директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Наталія Агапєєва, наголосила на важливості збереження та вивчення символічних мотивів притаманних українському народному мистецтву.

У свою чергу, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри образотворчого мистецтва та дизайну ЦДПУ ім. В. Винниченка Лариса Гарбузенко, презентувала виставку та розповіла про уявлення українців. «Дерево життя» поєднує три плани буття – горішнє, тобто небо, проміжне – землю, та долішній хаос, тобто підземний світ та підземні води. Архетип дерева був єднальним ланцюгом між ними трьома, уособлюючи їх в своїх частинах: вершечок крони, стовбур та коріння. Традиційно, у народному мистецтві, зображують два верхні яруси, які виходять з вази, чаші, глека, вазону, що символізують підземний світ.

«Вазон» є надприродним святим та має магічну силу приносити щастя, відвертати нечисть, всяку зловорожу силу. Це – своєрідний образ вигаданого дерева, що стоїть десь у Бога в раю, якого ніхто не бачив, але яке повинно бути надзвичайно гарним і чудодійним.

19 11 78

Саме ця ідея зображення такого «Дерева», «Вазону», як оберега українського народу, покладена в основу творчих композицій.

У експозиції виставки взяли участь студенти, випускники та викладачі кафедри образотворчого мистецтва та дизайну ЦДПУ ім. В. Винниченка. Серед них члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреати стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва.

Представлені техніки – різноманітні: витинання, декоративний розпис, кераміка, вишивка, малюнок на склі.

У експозиції представлена 21 робота, які створили 19 художників.

Насамкінець, Лариса Гарбузенко провела майстер-клас зі створення малюнку технікою штампування природними матеріалами. До заходу долучилися всі охочі, а музейні співробітники вперше створили свою власну колективну картину «Дерево життя».

19 11 79

Переглянути виставку можна протягом місяця.

19 11 80

http://kokm.kr.ua