12червня2021

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА День ліквідатора аварії на ЧАЕС в літературному музеї Кропивницького (ФОТО)

КУЛЬТУРА

День ліквідатора аварії на ЧАЕС в літературному музеї Кропивницького (ФОТО)

7 987654

 У суботу, 14 грудня, щорічно в Україні відзначають День ліквідатора аварії на ЧАЕС.

Саме цього дня в меморіальному музеї Івана Карпенка-Карого, що в Кропивницькому, пройшла творча зустріч з Андрієм Фоменком: пожежником, полковником служби цивільного захисту, учасником ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

Захід розпочався з хвилини мовчання. Згадали поетів Леоніда Коцара та Сергія Колесникова, ліквідаторів, які неодноразово були гостями музею. Смертельне відлуння Чорнобиля наздогнало їх через роки.

2 622

Спілкуючись з учнями та вчителями СЗШ № 4, котрі в цей день були гостями літературного музею, Андрій Фоменко поділився спогадами про подвиг пожежників, які першими опинилися на четвертому зруйнованому блоці Чорнобильської атомної електростанції, зазначив, що і в постчорнобильські часи вогнеборці готові реагувати на будь-які надзвичайні ситуації. 

Принагідно додамо, що Андрій Фоменко відомий як автор-виконавець, лауреат Всеукраїнських пісенних конкурсів. Його пісні звучать на радіо, телебаченні. У творчому доробку поета, композитора, барда дві поетичні збірки та шість дисків. У співавторстві з ліквідатором Сергієм Колесниковим він створив монооперу «Біла палата», яка присвячена пожежникам-побратимам – ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС.

         Федір Шепель,

фото літературного музею