24лютого2020

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА «Квіти серед зими» виставили у Кропивницькому (ФОТО)

КУЛЬТУРА

«Квіти серед зими» виставили у Кропивницькому (ФОТО)

2020 01 14 14 19 48 456

У вівторок, 14 січня, в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна, що в Кропивницькому,  відбулася презентація художньої виставки «Квіти серед зими».

2020 01 14 14 17 25 393

Експозицію виставки склали живописні, графічні та декоративні твори з музейної колекції «Сучасне українське образотворче мистецтво», означених темою квіткового натюрморту та зимового пейзажу. 

"Це - твори народних художників України Михайла Надєждіна та Анатолія Горбенка, заслужених художників України Сергія Шаповалова, Анатолія Янєва, Фелікса Полонського, Андрія Надєждіна, Нелі Фірсової, Анатолія та Галини Кравченків, заслуженого працівника культури України Василя Хвороста, членів Національної Спілки художників України Анатолія Шаповалова, Юрія Гончаренка, Ольги Коломієць, Олександра Фірсова, Юрія Вінтенка, Ольги Пунгіної, Андрія Кадигроба, Олександра та Людмили Демиденків, члена Національної Спілки майстрів народного мистецтва України Лариси Гарбузенко, члена Національної Спілки архітекторів України Ірини Кухаренко, живописців Галини Ярової-Вінтенко, Лариси Яковлевої, Володимира Остроухова, Олександра Василенка та майстра арт-квілту Людмили Кривенко. Більшість із митців є лауреатами обласних премій в сфері образотворчого мистецтва  та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна та в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка. На виставці експонується понад шістдесят доробків, створених митцями починаючи з 1970-х років і до сьогодення, які яскраво відображають не лише творчі уподобання кожного художника, а й загальні риси розвитку сучасного українського образотворчого мистецтва. Використовуючи безмежні можливості співзвуччя кольору, лінії, матеріалу та фактури, мистці розкривають перед нами красу сповненого гармонії світу природи. Недаремно людство завжди обожнювало кожне стебельце. За віруваннями обрядові традиції, пов’язані з рослинним світом, мали забезпечити здоров’я, добробут сім’ї, плодючість землі та щастя. Квіти є постійними супутниками нашого життя. Присутні вони як обереги і на нашому національному одязі вишиванках та рушниках, символізуючи життя і продовження роду. Представлені на виставці квіткові натюрморти в обрамленні саме зимових пейзажів яскраво передають особливу, неповторну колористику української сонцедайної палітри барв, народженої небесною блакиттю та  духмяними степами, і дарують радісну атмосферу новорічно-різдвяних свят, сповнених перемоги світла над темрявою, добра над злом, віри над невіглаством, краси над потворністю, а значить – перемоги любові і життя", – розповіла очільниця названого музею Віта Чернова.

2020 01 14 14 16 13 817

Святкового настрою заходу додав виступ фольклорного гурту «Млиночок».

2020 01 14 14 15 21 699

2020 01 14 14 14 00 431

IMG 20200114 135205

        Федір Шепель,

фото автора