24липня2021

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА У Кропивницькому просять із порозумінням поставитися до відтермінування поминальних днів

КУЛЬТУРА

У Кропивницькому просять із порозумінням поставитися до відтермінування поминальних днів

9429415151Цьогоріч не лише Великдень відзначили по-особливому, зустрівши його в оселях у колі рідних, єднаючись у молитві на відстані, а й на поминальні дні пандемія наклала відбиток.

Тому Православна Церква України пропонує перенести їх на червень.

"Карантин дещо змінює спосіб, у який ми відзначаємо свята та дні пам’яті, проте їхня сутність залишається незмінною. Вже за тиждень починаються поминальні дні, коли ми розділяємо радість Христового Воскресіння з рідними, що відійшли у життя вічне. Проте цьогоріч у зв’язку з карантином ми зможемо відвідати місця вічного спочинку наших рідних на кладовищі дещо пізніше – на Троїцьку батьківську поминальну суботу (6 червня 2020 року). Насамперед, дорогі нам спочилі люди прагнуть духовного, молитовного єднання. Адже радість, яку ми розділяємо з ними у цей день, полягає у Воскресінні Христовому та вірі в наше входження у нове, вічне життя з Христом. Завершується лише тимчасовий земний шлях людини, а її душа продовжує жити, любити і потребувати нашої турботи, пам’яті та любові. Тому і сенс поминальних днів після Великодня полягає не в пікніках на могилах (що можна часто спостерігати і що суперечить духу поминальних днів!), а в посиленій молитві за наших близьких. Ми підносимо її, єднаючись з усією спільнотою Православної Церкви, частиною якої є й наші спочилі близькі та рідні. Цією молитвою ми стверджуємо подолання страху і скорботи, торжество безсмертної Господньої любові і життя вічного.Православна Церква України молиться за всіх християн – як живих, так і спочилих: «Бог же не є Бог мертвих, а живих. Бо в Нього всі живі» (Лк. 20: 38). І хоч зараз ми маємо перебувати у своїх оселях, для щирої молитви, яка є найкращим виявом нашої християнської любові, немає жодних перешкод. У цю суботу та наступні за нею дні залишайте онлайн-записки з іменами тих, хто дорогий вашому серцю: спочилих батьків, братів і сестер, друзів, коханих. Просіть у Господа прощення гріхів померлих і дарування Царства Небесного всім тим, хто продовжує жити у вічності з Богом", – йдеться у зверненні до вірян.

Міський голова Кропивницького Андрій Райкович поділяє це рішення і вкотре наголошує – лише дотримання вимог карантину є однією з ключових умов, як вберегтися від цієї хвороби.

«Традиційно після пасхальних наступають поминальні дні. Звертаюсь до вас, шановні містяни, з повідомленням, що у зв'язку з надзвичайною ситуацією, пов'язаною з коронавірусом, нинішнього року поминальні дні рекомендуємо перенести на початок червня. Я вірю, що ви з порозумінням сприймете цю інформацію. Так буде не лише в нашому місті, адже хвороба, на жаль зростає. Ризик інфікуватися надзвичайно високий», – зазначив посадовець.

       Читайте також: