10липня2020

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА Кропивничанка Наталія Смирнова – авторка книги, що читається на одному диханні (ФОТО)

КУЛЬТУРА

Кропивничанка Наталія Смирнова – авторка книги, що читається на одному диханні (ФОТО)

105970840 1187139231621317 3275008287663074490 n

За результатами конкурсу, започаткованого відділом культури та туризму міської ради 2018 року, переможницею в номінації «Література для дітей» визначено Наталію Смирнову – вчительку зарубіжної літератури НВО І-ІІІ ступенів №1 за книжку прози під назвою «Лузер».

106221030 1187139128287994 4646925137583882921 n


Пригадую, наприкінці лютого в приміщенні центральної міської бібліотеки імені Володимира Панченка відбулася презентація цієї книжки, виданої 2019 року в рамках програми розвитку культури та туризму міської ради.

Зізнаюся, трохи дивним видається той фокт, шо ім’я Наталії Смирнової майже невідоме серед літераторів Кіровоградщини. Адже молода письменниця є лауреатом Міжнародного мультимистецького конкурсу «Молода КороНація»-2019 у номінації «Оповідання для середнього шкільного віку», а також сценарію, створеного за повістю «Діти, чари, вовкулаки» – переможця Міжнародного мультимистецького конкурсу «Молода КороНація»-2018» у номінації «Кращий кіносценарій (дорослі для дітей). Як сценарист успішно працює у створенні повно і короткометражних ігрових фільмів.

Ще до презентації дитячої книжки «Лузер» звернувся з проханням до своїх помічників – вихованців гуртка «Основи журналістики» НВО І-ІІІ ступенів «Мрія» прочитати повість і дати їй оцінку з точки зору школярів. Першою відгукнулася на моє прохання семикласниця Степанида Лаврусенко.

"Хоча оповідання та повість спрямовані насамперед на підліткову аудиторію, розкривають важливі теми кохання та дружби, вони будуть цікаві й дорослим. Діти, яких супроводжують пригоди у творах Наталії, досить звичайні, але, як про це каже сама авторка, мають незвичайні здібності. Письменниця вірить, що диво – люди існують не лише у її творах. Вони є для нас набагато ближчими, аніж здається. Але поки ми їх не зустріли, чому б не познайомитися з ними у книзі «Лузер»? – каже співрозмовниця.

Користуючись нагодою, запитую Наталію Смирнову про роботу над дитячою книжкою, номінованою на премію у 10 тисяч гривень за рахунок коштів міського бюджету.

"В оповіданні «Лузер» у художній формі я розкриваю секрети спілкування з друзями – однолітками, не приховуючи свого внутрішнього «я», шляху до успіху. Одночасно розв’язую разом із головним героєм оповідання проблемне питання першого почуття любові до дівчини, яка залишає його поза полем зору уваги. На мою думку, саме тоді юнак переконується у тому, чи дійсно він є тим самим лузером або невдахою, яким себе вважає?"

Ще одне. Оповідання «Лузер « написане для дітей середнього шкільного віку як і повість жанрі фентезі із назвою «Діти, чари, вовкулаки». Це художній довершений твір, у якому йдеться про кохання, дружбу, магію, боротьбу добра і зла, а також про мольфарів, відьом та характерників.

Перед юними читачами Наталія Смирнова ставить питання про можливу реакцію на появу в руках легендарної квітки папороті, здатної здійснити найпотаємніші дитячі думки та мрії. Попросити щось для себе, чи рятувати світ від чорного мольфара?

І останнє Повість легко читати. Вона написана гарною й соковитою українською мовою, тримає юного читача в напрузі.

На мою думку, найвищу оцінку авторці «Лузера» під час презентації повісті дав заслужений художник України Андрій Надєждін, який виготовив чудову обкладинку для цього літературно-художнього видання. За його словами, «прочитав книгу, наче кіно подивився – на одному подиху».

106066709 1187139224954651 5176494998915680136 o

Думку митця одностайно підтримали й учні 7-8 класів НВО І-ІІІ ступенів № 1 Тетяна Тупович, Катя Бершадська, Софія Пундян та Поліна Коваль.

Переконаний у тому, що у колезі по перу, авторці цікавої прозової книжки, не помилилися і члени конкурсної комісії з присудження міської літературної премії імені Арсенія Тарковського.

Анатолій Саржевський

фото автора