18квітня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КУЛЬТУРА У кропивницькому літературно-меморіальному музеї виконували старовинні та сучасні обрядові пісні (ФОТО)

КУЛЬТУРА

У кропивницькому літературно-меморіальному музеї виконували старовинні та сучасні обрядові пісні (ФОТО)

3 1

«В літмузеї в святки тісно: в гостях вірш, колядка й пісня». Під такою назвою в міському літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого відбулася перша у новому році зустріч з молодими талановитими авторами: Лізою Єрещенко, Максимом Бричкою і бардом Денисом Бірзулом.

Гості – студенти філологічного факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, майбутні педагоги та журналісти. А ще займаються творчістю: пишуть поезії, прозу, гумор, студентський фольклор, друкуються в ЗМІ, грають на музичних інструментах: Денис – на гітарі, Ліза – на фортепіано, Максим – на дримбі.

Денис Бірзул, кропивничанин, є автором двох книг: «Якби в мене були крила…» та «А війну розітру в долонці». Навчався на відділенні «Літературна творчість» у МАН України (педагог Надія Гармазій-Частакова). Любов до поезії згодом поєдналася з любов’ю до музики – почав писати і виконувати під гітару пісні на власні та чужі вірші. Не раз ставав дипломантом та лауреатом різних конкурсів і фестивалів. Брав участь у першому міському конкурсі молодих поетів, який проходив у літмузеї в 2019 році. Виступав на багатьох бібліотечних та музейних заходах, пробував себе в журналістиці.

Ліза Єрещенко, родом із села Аджамка Кропивницького району Кіровоградської області, поки що не має власних книг, але пише поезію, прозу, співає та грає на фортепіано, чим усіх порадувала. Минулої осені читала свої вірші на поетичному майданчику «Відкритий мікрофон» під час свята «Вересневі самоцвіти» на хуторі Надія.

У Компаніївці, славній літературними традиціями, народився Максим Бричка, поезії якого не раз друкувалися на сторінках місцевої преси. Його вірші звучали під час «літературних десантів» по області та в селі Нечаївка на святі відзначення лауреатів премії імені Ю. Яновського. Серед лауреатів був і сам Максим.

4

Максим, Ліза та Денис приємно вразили усіх  присутніх своїми талантами. Директорка закладу Лариса Хосяінова вручила гостям, як першим колядникам, афіші заходу та гостинці, запросила до співпраці. На виступи молоді відгукнулися оцінками, порадами, власними творами: Анатолій Каретний, подарувавши свої книги; керівниця «Парусу» Олена Надутенко, запропонувавши відвідати засідання творчого об’єднання; видавець Віктор Лисенко, вручивши рекламну продукцію «Коду», і зацікавивши гостей пропозицією друкувати нові книги у його видавництві. Елеонора Бєльська, член НСПУ і лауреатка премії імені Юрія Яновського, похвалила молодих поетів, а також подарувала в музей свою нову книгу прози «Корида». Багаторічний працівник культури, лауреат багатьох, у тому числі й міжнародних, конкурсів декламаторів творів Шевченка Микола Барабуля прочитав гостям власний новорічний вірш і запросив талановиту молодь до виступу у Будинку культури «Авіатор» при льотній академії. Наш давній партнер – очільник обласного об’єднання болгар «Нашите хора» Сергій Осадчий, як завжди, прийшов у національному болгарському одязі і додав святу європейського колориту. Заколядував по-болгарськи – із «сурвою» (схожою на українське гільце) в руках та найкращими побажаннями і подарував болгарські календарі. Своє підбадьорливе слово сказали молоді також громадські діячі Віра Махоріна та Олександр Боршуляк.

Чимало з гостей за українською традицією прийшли з «вечерею», в т.ч. і духовною. Так, серед присутніх була молода письменниця Ірина Оцабрик, колишня викладачка філології у вузі, де тепер вчаться наші гості. Вона подарувала музею свою першу книгу прози.

Ведуча заходу Антоніна Корінь і сімейний дует «Лебедина вірність» у складі Бориса та Валентини Притул привітали усіх присутніх з новорічно-різдвяними святами старовинними і сучасними колядками та щедрівками.

Антоніна Корінь,

науковиця музею