29лютого2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КУЛЬТУРА У Кропивницькому отримав продовження благодійний проєкт (ФОТО)

КУЛЬТУРА

У Кропивницькому отримав продовження благодійний проєкт (ФОТО)

IMG 20220129 122800 1 

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського разом із громадською організацією «Православна просвіта» започаткували благодійний проєкт «Наші діти».

photo 2022 01 31 13 48 08

Відтоді друзями і постійними відвідувачами стали дівчата та хлопчики з багатодітних родин та дитячих будинків сімейного типу Кропивницького.

Щоразу для дітей бібліотекарі готують щось нове і цікаве.  ак, у відділі з питань медицини і охорони здоров’я наймолодші відвідувачі вчилися безпечній поведінці з медичними препаратами: ознайомилися з вмістом аптечки, правилами зберігання ліків, а також з небезпекою, яку можуть приховувати пігулки та вітаміни. Веселі навчальні ігри «Чудо-аптечка» та «Двонога загадка» продовжилися переглядом мультфільмів, на зміну яким прийшов майстер-клас зі створення листівки. Кожна листівка була неповторна.

У краєзнавчому відділі на хлопчиків та дівчаток із багатодітних родин Кропивницького чекала вікторина «Краєзнавча риболовля», велика карта-пазл Кіровоградської області, розповідь про дитячих письменників-земляків Анатолія Черниша, Петра Мельника, Павла Чорного, Антоніни Царук, Валентини Кондратенко-Процун.  Діти почули повість-казку Володимира Кобзаря «Буваличі» про книги, книгарню та старий словник.

IMG 20220129 114714 1

Робити з паперу кульки та янголяток дітей навчили на майстеркласі у відділі абонемента. У відділі документів іноземними мовами малеча дивилися виставу у паперовому театрі Камішібай, виконувала ігрові завдання на інтерактивній дошці, покращуючи лексичні навички англійської. Особливою популярністю у хлопців користувався іграшковий середньовічний замок, а наймолодших відвідувачів захопила гра на синтезаторі.

У відділі мистецтв на батьків чекала розмова про вплив читання на розвиток людини, а на підлітків – палеонтологічна колекція Володимира Нагорного та перегляд британського фільму «Земля: один вражаючий день» – дивовижна подорож слід за сонцем від найвищих гір через віддалені острови до екзотичних джунглів.

У відділі документів з економічних, технічних та природничих наук бібліотеки Чижевського знаходиться величезна кількість літератури про флору і фауну Землі для дорослих і дітей.