13червня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КУЛЬТУРА До Кропивницького завітає український письменник Юрій Андрухович 

КУЛЬТУРА

До Кропивницького завітає український письменник Юрій Андрухович 

318294204 1190471141881101 5517522104116498974 n                          

У вівторок, 31 січня 2023 року, о 18:00 в приміщенні обласної універсальної наукової бібліотека ім. Д. І. Чижевського відбудеться літературний вечір українського поета, прозаїка та перекладача Юрія Андруховича.

Модератор заходу – президент міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ та видавець Святослав Померанцев – поспілкується з Юрієм Андруховичем про творчість письменника під час війни, про культурну дипломатію України, активним учасником якої є автор, про майбутнє української літератури. 

Автор зачитає свої нові, ще не опубліковані тексти. На літературному вечорі також буде презентований крайній роман автора «Радіо Ніч» – найгостросюжетніший, а водночас найліричніший твір Юрія Андруховича, що вже встиг стати одним із найзначущих видань минулого року. Роман також став фіналістом премії BBC-Книга року 2021.

Події відбуваються в рамках роботи літературної мережі проєкту «Підтримка внутрішнього культурного діалогу в Україні», за ініціативи Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz. Проведення цього проєкту стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

У Кропивницькому захід відбудеться за підтримки КОО Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Тараса Шевченка, Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України, Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.чижевського.

Вхід всі захід – вільний. Кількість місць у залі обмежена.

Бронювання місць є обов’язковим: https://forms.gle/UFPANX1Bes76r66UA

Довідково: Народився Андруховичу 1960 році в Івано-Франківську. У 1985 році співзаснував поетичну групу «Бу-Ба-Бу», яка одною з перших почала відновлювати в українській літературі карнавальні та буфонадні традиції, продемонструвала успішний приклад творення соціокультурного міту. Один із засновників постмодерністської течії в українській літературі. Автор 6 поетичних збірок, 8 збірок оповідань та есе, 7 романів, найактуальніший з яких – «Радіо Ніч» (2020). Лауреат престижних українських та міжнародних премій, таких як Angelus, Премія Віленіци, Премія імені Ганни Арендт, Премія Гейне міста Дюссельдорфа. Також здобув Медаль Ґете. Творчість Андруховича має значний вплив на перебіг сьогоднішнього літературного процесу в Україні, з його іменем пов'язані перші факти неупередженого зацікавлення сучасною українською літературою на заході.