16червня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КУЛЬТУРА У кропивницькій бібліотеці влаштували дитячий фестиваль (ФОТО)

КУЛЬТУРА

У кропивницькій бібліотеці влаштували дитячий фестиваль (ФОТО)

1photo 2023 06 01 15 27 31

У День захисту дітей головна книгозбірня області була наповнена дитячими голосами.

photo 2023 06 01 15 27 35

Тут для юних кропивничан влаштували яскравий та веселий фест «Будь на часі з бібліотекою».

Уже на підході до бібліотеки на дітей чекала книжкова фотозона, а перша локація запрошувала на гостини до казки. Тут треба було прочитати повідомлення і відгадати, які казкові герої їх надіслали, з’ясувати, кому належать речі, що зберігає чарівна торбинка, та пазлами «розповісти» казку «Ріпка».  

Більше десятка майстер-класів пропонували створити літні прикраси, книжкові закладинки, трав’янчики, вітальні листівки, сонечка і равликів. Діти із задоволенням робили зайчика-органайзера, слоників, клоунів та черепах. Найбільшою популярністю користувались, звісно, котики. Це й не дивно, адже надихали дітей бібліокотик Афоня та його подружка Жанна. Муркотиків можна було зробити в техніці паперопластики та з фоліаміну, графічно зобразити, як кіт гуляє в ночі, або ж намалювати аквареллю. А на освітньому просторі «ChromJunior» скретчем хлопці та дівчата програмували гру так, щоб котик бігав у футбол, спілкувався з друзями, мандрував і навіть літав у космос.

3photo 2023 06 01 15 28 06

Поруч дітям пропонувалось розгадати таємниці людського тіла, краєзнавчо порибалити або скласти карту-пазл Кіровоградської області. На спортивному майданчику діти стрибали в класики, через скакалку, проходили лабіринт,  грали в «гарячу картоплю», боулінг та імпровізований баскетбол. Хто з дітей не любить малювати на асфальті? Шедеври, які створили хлопчики та дівчата, бачитимуть усі, хто завітає до бібліотеки найближчими днями.

Не залишились без уваги й дорослі. Їм бібліотекарі запропонували поділитись, які книжки вони читають під час війни. Звісно, дуже різноманітні: Моема, Кінга, По, Довженка, Роздобудько, Франкла, Маск, О.Генрі, Карнегі, а хтось штудує «Все про бухгалтерський облік».

Тим часом на дитячій точці «Спільно» діти слухали чудові казки дитячої письменниці Юлії Хандожинської в авторському виконанні,  брали участь у майстер-класах «Лелека в гнізді», «Равлик на листочку» та грались в інтерактивні настільні ігри.

У бібліотеці Чижевського можна було познайомитись з дивовижними виданнями, раритетами, яким по кілька сотень років; пройти захоплюючий квест і знайти бібліотечні скарби – найбільшу і найменшу книгу (одна висотою в півметра, інша – два на три сантиметри); побачити виставки дитячих малюнків та ляльок, яких створили золоті руки майстринь з «Єлисаветградського узвозу».

photo 2023 06 01 15 28 15

"Заклад працює не тільки як універсальна наукова бібліотека. Він став інформаційним, культурним, подієвим центром громади, в якому цікаво і дорослим і дітям. Для кожного з нас, дорослих, бачити дітей веселими, активними, з посмішками на обличчях – велике задоволення. Ми робимо усе, щоб діти навіть під час війни мали щасливе дитинство. Сьогоднішній фестиваль – лише частина великої програми, яку бібліотека приготувала для літнього відпочинку юних українців. Тож запрошуємо до Чижевського", – зазначила директорка книгозбірні Валентина Животовська.

Актори академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького подарували дітям казковий світ, у якому живуть музиканти, принц і принцеса, а також неймовірні, приголомшливі миші. Казковий ельф по завданню академічного обласного театру ляльок розважав дітей руханками, піснями, загадками, а Губка Боб і Свинка Пепа влаштовували селфі. Перелічити усе, що відбувалось під час фесту, просто неможливо.

Лара Гуріна