13червня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КУЛЬТУРА Музична наука – інтелектуальний фронт

КУЛЬТУРА

Музична наука – інтелектуальний фронт

IMG 8360

У відділі мистецтв відбулась презентація музичної частини наукової колекції книг Інституту мистецтвознавства, етнології та фольклористики імені Максима Рильського НАНУ.

Ці видання були передані бібліотеці Чижевського завдяки проєкту «Національна академія наук України – бібліотекам». Модерувала презентацію наукова співробітниця, головна редакторка інституту Ірина Сікорська, яка представила видання наукових праць співробітників.

Перлиною колекції є фундаментальна Українська музична енциклопедія у 5 томах, у яку велику частину свого таланту  вклала, власне, Ірина Сікорська.

Це також антологія «Українські думи» та регіонально-жанрова антологія фольклору, в якій надруковані польові записи кропивницьких фольклористів Олександра й Наталі Терещенків.

Презентація видань відбулася за участі фольклорного ансамблю Кропивницького музичного фахового коледжу під керівництвом Наталії Терещенко, а також студента коледжу Павла Задорожного та концертмейстера Світлани Концедалової.

Художній керівник ХХІ мистецького фестивалю «Осінь з музикою Кароля Шимановського», в рамках якого і відбулася презентація, директор музею імені нашого видатного земляка Олександр Полячок зазначив, що такі чудові видання отримали не всі обласні бібліотеки України. Отже, головна книгозбірня регіону має такі скарби української музичної культури.

Читайте також: Віктор Бронюк: Писали і пишемо для України