25травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КУЛЬТУРА Василь Бондар презентував дві свої книжки в головній бібліотеці Кіровоградщини (ФОТО)

КУЛЬТУРА

Василь Бондар презентував дві свої книжки в головній бібліотеці Кіровоградщини (ФОТО)

431488622 816840250478130 3253536436753323485 n 

Дві нові книжки українського прозаїка, заслуженого журналіста України, багаторічного очільника Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України, лауреата обласних та всеукраїнських премій, громадського діяча Василя Бондаря презентували в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Д.Чижевського.

Збірка оповідань «Блекаут» видана в рамках обласної програми сприяння розвитку громадянського суспільства, інформаційної сфери та книговидання за 2023 рік, ухваленої рішенням Кіровоградської обласної ради.

Як повідомив Василь Бондар, до збірки ввійшли оповідання, написані протягом останніх десяти років, що минули з моменту виходу його попередньої книги. Ці оповідання раніше в книжному форматі не публікувались.

Автор подякував українській армії, яка веде багаторічну боротьбу за Незалежність України, за можливість провести презентацію книжок. Також письменник висловив слова вдячності обласній владі, яка через регіональні програми підтримує творчість письменників-земляків. Ця програма з’явилась як результат синергії обласної влади і осередку Національної спілки письменників України (очолюваного на той час Василем Бондарем) та спільного пошуку шляхів підтримки місцевих письменників, зазначив під час виступу перший заступник голови Кіровоградської обласної ради Юрій Семенюк.

«Створення обласної програми книговидання за рахунок коштів обласного бюджету, поява обласної літературної премії – це також заслуга регіонального осередку НСПУ, який свого часу очолював Василь Васильович, – підкреслив Юрій Семенюк. Із початку року лише в нашому обласному центрі вже відбулось декілька презентації книжок. Це – потужний рух, який свідчить про те, що, незважаючи на повномасштабну війну, є люди, які пишуть книги, і є можливість видавати та доводити їхні твори до широкого кола читачів. Бібліотеки потребують нових книжок українських авторів, читачі потребують нових книжок українських авторів, і дуже приємно, що обласна рада має можливість допомагати письменникам видавати книжки».

433915726 816840443811444 5757608192618929698 n

Юрій Семенюк оголосив Василю Бондарю Подяку Кіровоградської обласної ради – за багаторічну, плідну творчу діяльність, особистий внесок у розвиток української літератури та створення духовних цінностей Кіровоградщини.

Гості презентації: колеги, друзі, поціновувачі творчості Василя Бондаря, стали одними з перших слухачів його нових розповідей. Автор зачитав частину оповідання «Темні люди» зі збірки «Блекаут» та уривок зі збірки «Пекельні гонитви».

Письменник подарував обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського екземпляри двох своїх нових книжок і збірку спогадів про Григора Тютюнника «Такий він у нашій пам’яті» (спогад Василя Бондаря відкриває цю книгу, також там представлені спогади наших земляків Володимира Панченка і Віктора Погрібного).