24квітня2024

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА Альманах, насичений емоціями та співчуттям до людської трагедії, презентували у кропивницькому музеї (ФОТО)

КУЛЬТУРА

Альманах, насичений емоціями та співчуттям до людської трагедії, презентували у кропивницькому музеї (ФОТО)

P1010015 2

Напередодні Всесвітнього дня поезії у літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого міста Кропивницького відбулася мистецька зустріч з членами відомого і популярного у місті та області творчого об’єднання «Вітрила».

Воно завжди відкрите для нових авторів, виконавців та любителів поетичного слова і бардівської пісні. Вже багато років «вітрильників» очолює поетеса і громадська діячка Олена Валентинівна Надутенко. Науковиця Наталія Мельниченко привітала присутніх із прийдешнім святом. Зауважила, що члени Творчого об’єднання «Вітрила» – багаторічні партнери музею. Це талановиті і креативні митці. Творча співпраця музею з «вітрильниками» була ілюстрована численними слайдами заходів, презентацій, концертів.

У рамках зустрічі було представлено новий альманах «Крізь шторми і шквали». У ньому зібрано твори учасників об’єднання та кропивницьких літераторів, присвячені трагічним подіям розв’язаної російським загарбником війни. Хвилиною мовчання вшанували присутні пам’ять українців, чиє життя було обірвано ворожою навалою.

P1010013

Альманах насичений емоціями та співчуттям до людської трагедії, бажанням донести читачу реальні факти історії багатостраждальної, але прекрасної України. Олена Надутенко розповіла про авторів альманаху і творчі плани об’єднання на майбутнє.

Наталія Шмітке, Валентина Саєнко, Ніна Чабаненко, Наталія Бідненко читали свої вірші, надруковані у збірці.

Добрі слова колегам по об’єднанню та господарям музею казали Анатолій Каретний і Любов Смоляк. Доброзичливість і згуртованість учасників «Вітрил» відмітила голова Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України Надія Гармазій. Директорка музею Лариса Хосяінова подякувала Творчому об’єднанню за численні спільні заходи.

 Пісні на слова поетів-«вітрильників» Антоніни Корінь, Анатолія  Курганського, Наталії Бідненко, Ніни Чабаненко виконали дует «ПараЛелі» (Андрій Шульга і Тамара Алдошина), Ірина Кінша.

 Заключним акордом зустрічі стали пісні у виконанні відомого на Кіровоградщині співака, барда, композитора, члена Всеукраїнської асоціації авторської пісні та співаної поезії Віктора Коваленка – переселенця з Миколаївської області. Музейники передали йому добірку книг прозаїків і поетів нашого краю для бібліотек міста Баштанка та Чорноморського Національного університету імені Петра Могили (м. Миколаїв).

Вірші та вокальні твори, що звучали в цей день у будинку Тобілевичів, були об’єднані бажанням і прагненням скорішої перемоги України над ворогом.

Наталія Мельниченко,

науковиця музею