25березня2019

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА На Кіровоградщині розробляють концепції проекту обласної програми збереження об’єктів культурної спадщини

КУЛЬТУРА

На Кіровоградщині розробляють концепції проекту обласної програми збереження об’єктів культурної спадщини

На Кіровоградщині необхідно терміново розробити обласну програму збереження культурної спадщини.

10 3

На цьому наголосив  очільник обласної ради Олександр Чорноіваненко під час робочої зустрічі з питання щодо збереження об'єктів культурної спадщини на території області.

Нагальна необхідність цього зібрання була зумовлена критичною ситуацією, що склалася навколо збереження об'єктів культурної спадщини, і, зокрема, історико-археологічних знахідок на території області, а саме, бездіяльності обласної влади із збереження випадково знайденої на території села Лащівка Голованівського району археологічної пам'ятки —  поселення трипільської культури.

Олександр Чорноіваненко звернув увагу на відсутність в області програмних заходів, спрямованих на збереження та популяризацію об'єктів культурної спадщини на території Кіровоградщини, які, у свою чергу, могли стати туристичною ‟родзинкою” територій і справити позитивний вплив на їх економіку. 

«Головна проблема полягає в тому, що через відсутність обласної програми неможливо здійснювати відповідне фінансування за цим напрямком діяльності. Крім того, немає повної зведеної інформації про кількість і місце розташування таких об'єктів, чим ускладнено процес запобігання пограбуванню й  знищенню історичної та археологічної спадщини», – зазначив голова обласної ради.

Результатами зустрічі стали ініціювання проведення спільної наради з  представниками Кіровоградської облдержадміністрації й науковцями області з метою розробки концепції проекту обласної програми збереження об'єктів культурної спадщини на  2019 і наступні роки й  формування карти  історико-археологічних об'єктів та інших об'єктів культурної спадщини.

https://www.oblrada.kirovograd.ua

Читайте також: Стародавнє трипільське поселення на Кіровоградщині розкрадають «чорні археологи»