21серпня2019

ГОЛОВНА ОСВІТА У Кропивницькому відкрили черговий інклюзивно-ресурсний центр (ФОТО)

ОСВІТА

У Кропивницькому відкрили черговий інклюзивно-ресурсний центр (ФОТО)

16407 368x264 2

Учора, 3 грудня, у Кропивницькому на базі загальноосвітньої школи № 29 презентували інклюзивно-ресурсний центр №2.

16411 368x264 2

В урочистому відкритті закладу взяли участь міський голова Андрій Райкович та начальник управління освіти міської ради Лариса Костенко, інформує прес-служба міської ради.

На відкриття Центру завітали дітки з особливими освітніми потребами разом з батьками, педагоги та керівники спеціальних шкіл та ІРЦ міста.

"Мені дуже приємно долучитися до такої надзвичайно важливої справи, як розбудова спеціальної інклюзивної освіти, яка зорієнтована на те, щоб діти з інвалідністю мали змогу здобувати знання і проводити час у середовищі, яке дає змогу їм розвиватися. У нашому місті вже є два таких професійні центри, які збудовані за відповідною технологією, де всі приміщення пристосовані для комфортного перебування діток з певними фізичними вадами. Вдячний усім педагогам і волонтерам, які присвячують своє життя роботі з дітьми, і сподіваюсь, що вихованці Центру, і їхні батьки будуть задоволені умовами, які ми для них створили. Хочу побажати, щоб тут вам завжди було зручно та комфортно, та панувала тільки позитивна енергетика та гарний настрій", – зазначив ндрій Райкович.

16414 368x264 2

Другий за рахунком у Кропивницькому  інклюзивно-ресурсний центр відкрито за ініціативи міського голови Андрія Райковича в рамках підписання Меморандуму про долучення області до Всеукраїнського проекту Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». Основними завданнями ІРЦ залишаються комплексна оцінка дітей з особливими освітніми потребами, розробка рекомендацій щодо програми навчання та надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям. На ремонт та оснащення приміщення інклюзивно-ресурсного центру з міського бюджету було виділено близько 1,5 мільйони гривень, а від держави надійшло на закупівлю обладнання ще 115 тисяч гривень.

За словами Лариси Костенко, відкриття центру стало визначною подією для всіх освітян міста, адже це важливий крок у формуванні сучасної системи фахового супроводу дітей з особливими освітніми потребами протягом періоду навчання. В інклюзивно-ресурсному центрі такі діти відчуватимуть необхідну підтримку і опору, здобуватимуть нові навички і знання, особливо, якщо поруч небайдужі люди і однодумці.

Після урочистої частини діти розійшлись по класах, а гості закладу та батьки ознайомилися із інклюзивно-ресурсним центром під час організованої екскурсії.

16412 368x264 2