25червня2019

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ОСВІТА Студент із Африки у Кропивницькому вчиться грати на цимбалах

ОСВІТА

Студент із Африки у Кропивницькому вчиться грати на цимбалах

a81aa3c32029cde49231f29bc15dfee0

Джон Агєсін приїхав до обласного центру навчатися на педіатра майже два роки тому.

Розповідає, що у місті часто бачив дітей із музичними інструментами  і його дуже зацікавило, куди вони ходять і що там роблять. Джон зізнається, що любов до музики йому прищепив батько. У його рідному місті Акуре – державних  музичних шкіл немає. Можна брати тільки платні уроки музики, але це коштує дуже дорого.

"У моїй родині на батьківщині в Нігерїї уся родина грає на музичних інструментах, непрофесійно, щоправда.. З дитинства тато намагався, щоб ми займалися музикою. Він придбав синтезатор, сестрі – скрипку, старшим братам – кларнет та саксофон. У мене – синтезатор. Мелодії ми грали на слух. Особливо я любив фортепіано, коли я бачив цей інструмент по телевізору, мені дуже хотілося на ньому грати.  Моя цікавість і привела мене до музичної школи імені Генріха Нейгауза", –  зауважує 20-річний Агєсін.

Юнака зарахували  до музичної школи по класу фортепіано, розповідає директорка школи Євгенія Малявкіна. 

"Не було жодних причин, щоб ми могли відмовити Джону у його бажанні отримати музичну освіту. Тим більше, на  законодавчому рівні відмінені вікові обмеження щодо учнів",зазначає керівниця закладу.  

Після того, як Джон відвідав один із концертів струнних інструментів, захопився цимбалами. І з першого березня нинішнього року почав навчатися по класу цимбали у викладача Миколи Хорунжого.

"Здібний учень, я думаю, якщо він навчиться грати на цимбалах, то буде грати і в Нігері. Там буде і ансамбль народних інструментів. Зараз він вивчив пісню «Ой, за гаєм, гаєм». – говорить про свого учня викладач.

Нині Джон Агєсін навчається на третьому курсі медичного вишу у Кропивницькому і мріє до завершення вишу отримати також і повну музичну освіту. Юнак зізнається, поєднувати медицину і музику – нелегко, але він мріє стати гарним лікарем і професійним піаністом. У цьому його підтримує родина.

Фото – звідси.