21вересня2019

ГОЛОВНА ОСВІТА Кропивницький: найстаріша міська гімназія відзначає 120 річчя від дня заснування

ОСВІТА

Кропивницький: найстаріша міська гімназія відзначає 120 річчя від дня заснування

Будівля найстарішої школи в обласному центрі є історичною та архітектурною пам’яткою кінця 19 початку 20 століття.

34560 987120 років тому 26 травня на місці гімназії заклали фундамент Пушкінського народного училища, тоді це зробили на честь сторіччя від дня народження Олександра Пушкіна.

"Указ про будівництво народного училища підписав міський голова Єлисаветграда Олександр Пашутін. Відтоді і розпочалася історія нашого навчального закладу. Спочатку тут було Пушкінське народне училище, потім Єлисаветградська трудова школа. Зі зміною назви міста змінювалась і назва закладу", – відзначає розповідає учитель гімназії та керівник музею історії Людмила Слюсаренко.

Музей історії школи відкрили у 1999 році. Тут зібрали історичні дані та свідчення про будівництво закладу, його відомих випускників. Звісно, розпочинається екскурсія із автобіографії Олександра  Пушкіна, на честь якого названа школа.

До дня народження закладу тут підготували святковий концерт та запросили педагогів-ветеранів та випускників минулих років. Кропивницька гімназія імені О. Пушкіна – одна із шести навчальних закладів в Україні, які носять ім’я поета Олександра Пушкіна. Нині тут навчається майже дві сотні учнів.

"Ювілеї нашої гімназії ми святкуємо щоп’ять років. До цього довго і серйозно готуємося. Хочеться гідно представити нашу гімназію і продемонструвати все, що вміють і знають наші діти. Минулого року в місті проходили громадські слухання з приводу зміни назви школи. Висловити свої думки могли і батьківський колектив, педагоги та всі охочі. Тоді було вирішено зберегти в назві нашого закладу ім’я Пушкіна, адже це історія закладу", – зазначила директор гімназії Людмила Каліч.