17лютого2020

ГОЛОВНА ОСВІТА Дівчина з Кропивницького, якій відмовили у прийнятті документів, зможе отримати освіту в обраному закладі

ОСВІТА

Дівчина з Кропивницького, якій відмовили у прийнятті документів, зможе отримати освіту в обраному закладі

22 21Дівчина з інвалідністю буде обов’язково влаштована на навчання до професійного училища на обрану нею спеціальність.

 

Так прокоментувала інформаційні повідомлення в соціальних мережах щодо відмови одного з ВПУ обласного центру прийняти документи на навчання від абітурієнтки, що пересувається на візку і має особливі освітні потреби начальниця управління освіти міської ради Кропивницького Лариса Костенко

«Я особисто зателефонувала мамі дівчини, і ми домовились, що якщо є бажання навчатися саме в цьому навчальному закладі, жінка має підійти до директора та написати заяву про вступ і здати усі необхідні документи. Зі свого боку, управління освіти спільно з адміністрацією закладу організують навчання  групи, до якої буде зарахована дівчинка, на першому поверсі, а навчальний процес проходитиме таким чином, щоб вчителі самі приходили до кабінету», - зазначила очільниця освітян.

Лариса Костенко також звернула увагу, що у 2019 році вперше була виділена субвенція на інклюзивну освіту для дошкільних навчальних закладів. Мова йде про додаткові корекційні години та закупівлю обладнання.

«Ми в цьому напрямку починаємо працювати з 1-го вересня. Кількість груп, у яких діти зможуть отримувати додаткову корекційну допомогу у нас буде збільшуватись. У кожної дитини буде індивідуальна програма, яку розробили фахівці з наших інклюзивно-ресурсних центрів. Ця програма діятиме і для професійно-технічних закладів освіти», - зазначила посадовиця.

http://www.kr-rada.gov.ua