24лютого2020

ГОЛОВНА ОСВІТА Кіровоградщина очолила рейтинг регіонів України за кількістю опорних шкіл

ОСВІТА

Кіровоградщина очолила рейтинг регіонів України за кількістю опорних шкіл

Згідно рейтингових показників Кабінету Міністрів України, Кіровоградщина має найбільшу кількість опорних шкіл у порівнянні з іншими регіонами країни. В області безпосередньо працює 76 опорних шкіл і 186 філій.

20 02 17

Про реформування мережі закладів загальної середньої освіти в регіоні розповів голова Кіровоградської ОДА Андрій Балонь.

«Тема опорних шкіл викликає в населення неоднозначне ставлення. Це зумовлено поширенням фейкової інформації про те, що в деяких населених пунктах діти не матимуть можливості здобувати знання. Насправді мережа опорних освітніх закладів забезпечує учням рівні можливості доступу до якісної освіти», – відзначив Андрій Балонь.

Робота зі створення опорних шкіл на Кіровоградщині розпочалась у 2016 році. Першими такі заклади з’явились у Олександрівському, Голованівському та Новоархангельському районах. Цей процес сприяв скороченню мережі малокомплектних шкіл і створенню оптимальної мережі закладів загальної середньої освіти в Кіровоградській області.

Щодо переваг, модернізація дала такі результати:

  • середня наповнюваність класів на Кіровоградщині зросла з 13 учнів у 2015 році до 17 учнів у 2019 році;
  • кількість учнів, які перебували на індивідуальній формі навчання, скоротилася з 1804 учнів у 2015 році до 448 учнів у 2019 році.

Довідка. На базі опорних або центральних шкіл навчаються діти з найближчих сіл і містечок. Школярів підвозять до освітнього закладу автобусами. У кожній опорній школі є сучасні кабінети фізики та хімії, лабораторії, комп'ютерний клас, мультимедійне обладнання, Wi-Fi і оновлена бібліотека. Окрім цього, опорні школи мають додаткову державну підтримку на модернізацію та створення нового освітнього процесу.

Зображення: https://decentralization.gov.ua