19вересня2020

ГОЛОВНА ОСВІТА У закладі освіти на Кіровоградщині обладнають сучасну STEM-лабораторію

ОСВІТА

У закладі освіти на Кіровоградщині обладнають сучасну STEM-лабораторію

20 09 82

Роботи, програмування, об’ємні 3-D моделі власного виробництва — найближчим часом все це опановуватимуть школярі Новопразької ОТГ. У громаді з’явиться своя сучасна STEM-лабораторія робототехніки SPIKE.

Про це інформують на сайті Новопразької ОТГ.

Лабораторія STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) — це цифровий навчальний клас, де діти зможуть вивчати інноваційні комп’ютерні системи, робототехніку, креслення, конструювання з використанням програм для 3-D моделювання, проводити експерименти й створювати власні навчально-дослідні проєкти. Такі широкі можливості школярі Новопразької громади отримають завдяки новітньому обладнанню, встановленому у лабораторії.  

Обладнають цифрову лабораторію за допомогою програми DOBRE («Децентралізація приносить кращі результати та ефективність») від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Проєкт створення лабораторії робототехніки у Новопразькій ОТГ отримав підтримку міжнародних партнерів.

В арсеналі майбутніх айтішників буде цілий комплекс новітніх приладів: інтерактивний дисплей, ноутбуки з ліцензійним програмним забезпеченням, комплект для розробки складних та досконалих роботів, конструктор Lego для навчання, 3-D принтер і набір для змагання з робототехніки світового рівня.

Під час занять у STEM-лабораторії школярі не просто пізнаватимуть ази комп’ютерної грамотності, а працюватимуть над реальними проєктами. Зокрема, за допомогою 3-D принтера планують розробити сучасні макети для кабінетів фізики, хімії, біології, а також сувенірну продукцію для музею селища. В амбітних планах є навіть ідея створення повністю автономного роботизованого комплексу.  

STEM-лабораторію облаштують на основі гуртка робототехніки у Новопразькому навчально-виховному комплексі. За кошти громади тут проведуть сучасний ремонт класу, а комп’ютерне обладнання придбають за фінансування програми DOBRE.

Цифрова лабораторія перш за все покликана розвивати профільне навчання старшокласників громади. Тому найбільше занять проводитимуть саме для учнів 10-11 класів (3 рази на тиждень). Однак навчатися тут щотижня зможуть також учні від 1 до 9 класу та 2 групи позашкільників. Загалом заняттями у новій лабораторії збираються охопити 730 учнів Новопразької громади.