16червня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ОСВІТА Читання поезії Ліни Костенко англійською мовою започаткували у кропивницькій бібліотеці (ФОТО)

ОСВІТА

Читання поезії Ліни Костенко англійською мовою започаткували у кропивницькій бібліотеці (ФОТО)

64чір 2 2

З нагоди дня народження видатної української поетеси в ОУНБ імені Дмитра Чижевського провели низку заходів, присвячених багатогранному світу поезії Ліни Костенко.

Протягом тижня у книгозбірні тривав поетичний онлайнчелендж, присвячений творчості поетеси.

На фейсбуксторінці книгозбірні (https://fb.watch/4hyUcfOphP/https://fb.watch/4hPa7GF8ri/) виклали відеоролики з віршами Ліни Костенко у виконанні бібліотекарок і запросили усіх охочих долучитися до мистецької акції. Шанувальники поезії іменинниці обирали улюблені рядки, записували відео і викладали його на власних сторінках у фейсбук із хештегом #ТижденьПоезіїЛіниКостенко. Генератор випадкових чисел допоміг обрати серед учасників челенджу трьох переможців, які отримали у подарунок читацькі квитки, брендовий сувенір та одну з поетичних збірок Ліни Костенко – «Берестечко», «Мадонна Перехресть», «Річка Геракліта».

17 березня у відділі обслуговування користувачів, лунали вірші геніальної поетеси сучасності у виконанні творчої інтелігенції міста. Доповнили душевну атмосферу літературного вечора відео українських актрис Наталки Денисенко та Даші Трегубової, які декламували улюблені твори Ліни Костенко, а також пісні на вірші поетеси у виконанні Ольги Богомолець.

Тематична виставка «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі» представила книги, присвячені життю і творчості мисткині.

Працівники відділу документів іноземними мовами в рубриці «Слухаємо та читаємо разом» запустили публічне онлайн-читання віршів Ліни Костенко англійською мовою. Насолодитися поезієюможна за посиланням: https://www.facebook.com/100000029113351/videos/5585124788165103/

Відбулася й публічна лекція «Ліна Костенко: тексти та їх інтерпретація» відомого вченого-літературознавця Григорія Клочека в рамках проведення тижня поезії Ліни Костенко, де розкрито творчість Ліни Костенко у трьох царинах: громадянської, філософської і любовної.

6422лочек1

Музичну нотку у відкриту лекцію внесли виступи лауреатки міжнародних конкурсів, викладачки музичного фахового коледжу Оксани Шпудейко, яка виконала пісню «Самі на себе дивляться ліси» на слова Ліни Костенко і музику Богдани Фільц, та викладачки музичної школи №1 імені Генріха Нейгауза Вікторії Делестьянової, яка виконала романс «Очима ти сказав мені люблю» на слова Ліни Костенко і музику Ольги Богомолець.

Лекція супроводжувалась декламуванням поезій студентами та випускниками філологічного факультету КДПУ ім. Винниченко.

Запис зустрічі можна переглянути за посиланням: https://fb.watch/4koSIzTdyq/ .

Анна Бородавкіна,

завідувачка відділу соціокультурної діяльності

 ОУНБ ім. Д.І. Чижевського

Читайте також: