29лютого2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ОСВІТА У Кропивницькому готуватимуть викладачів спеціальності "Середня освіта. Захист України" (ФОТО)

ОСВІТА

У Кропивницькому готуватимуть викладачів спеціальності "Середня освіта. Захист України" (ФОТО)

312b4ad7 d78f 445d 9bbf 4d631b730dd2

Серед 251 викладача предмету «Захист України» на Кіровоградщині лише 16 – учасників бойових дій та ще 15 мають військову освіту, це дані обласного моніторингу.

Міністерство освіти і науки України рекомендує призначати на посади вчителів предмету офіцерів запасу, резервістів офіцерського складу та ветеранів війни, спроможних за віком та станом якісно проводити заняття, акцентувала заступниця начальника ОВА Катерина Колтунова під час наради щодо організації викладання «Захисту України», що відбулася у Центральноукраїнському науковому ліцеї-інтернаті.

Учасники зібрання обговорили реальну ситуацію, виклики та що треба модернізувати у підходах до викладання такого важливого предмету.

«Ми хочемо поліпшити якість викладання цієї дисципліни, адже війна триває вже 9 років, і розуміємо наскільки важливим є правильне виховання нових поколінь українців, формувати у них стійкі військово-патріотичні розуміння. Необхідно фахово інтегрувати національно-патріотичне виховання», – зазначила пані Колтунова.

Декан факультету фізичного виховання ЦДУ імені Володимира Винниченка Анатолій Турчак розповів, як відбувається підготовка майбутніх учителів та про відкриття у виші нової спеціальності «Середня освіта. Захист України».

Учитель Новоукраїнського ліцею «Лідер» Сергій Кондратьєв розказав про особисте переформатування з учителя фізичної культури у викладача і «Захисту України», завдяки педагогічній освіті та досвіду участі у бойових діях.

Присутні обговорили інструменти та особливості включення навчально-тренувальних занять у процес викладання.