20квітня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ОСВІТА Фінансовим скандалам у школах Кропивницького можна покласти край

ОСВІТА

Фінансовим скандалам у школах Кропивницького можна покласти край

Конфліктів між батьками учнів та навчальними закладами Кропивницького стає все більше.

07 13

Та якщо раніше вони обмежувалися тільки стінами однієї школи, то тепер "війна" між керівництвом установи і дорослими смерчем вривається у соціальні мережі, стає предметом гострих суперечок на рівні владних структур.

Про це інформує громадська активістка Алла Волошина.

«Дуже шкода, що заручниками цього неконтрольованого потоку дорослої агресії стають діти, про яких у пекельній наполегливості доведення своєї правди дорослі, найчастіше, забувають. Тенденція є такою, що батьки все більше мають запитань до наповнення та доцільності витрачання шкільного бюджету», – йдеться у повідомленні.

Як же вийти із цього піке конфліктності? Здавалося б, відповідь очевидна: просто виконувати Закон України «Про освіту». Не вибірково, а постатейно. Прийнятий у вересні минулого року цей документ дає можливість сформувати прозору систему управління навчальним закладом. Так, наприклад, стаття 29 закону вводить у шкільну систему управління особливий колегіальних орган – піклувальну раду, яка дала б можливість «висвітлити» усі темні і незрозумілі місця у шкільній фінансовій системі. 

Що ж таке «піклувальна рада»? Це самоврядний колегіальний орган у шкільній системі управління, яка виконує три прості, але важливі функції: 

1) формує стратегію розвитку у тісній співпраці із керівництвом навчального закладу;
2) знаходить додаткове фінансування для реалізації цієї самої стратегії;
3) контролює витрачання кошторису та дії керівництва школи щодо виконання стратегії і витрачання фінансів.

До складу піклувальної ради можуть входити: 

• батьки, діти яких вчяться у цій школі;
• колишні учні цієї школі;
• успішні люди, яким довіряє громада;
• представники громадських організацій.

Піклувальна рада створюється за рішенням засновника. У Кропивницькому засновником усіх шкіл є міська рада. Саме вона відповідним документом може створити піклувальну раду.

Але у шкільній системі державно-громадського управління до цього часу збереглися архаїчні батьківські комітети.

Сьогодні, аби закон запрацював на повну силу, необхідно об’єднати зусилля батьків, місцевих депутатів і керівництва шкіл. Громада дійсно має взяти це питання у свої руки заради дітей. Прикладом можуть стати громади Добровеличківки, Помічної і Тишківки, які вже дали своє добро на формування піклувальних рад у кожній школі.

«Команда громадської організації КОО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» готова допомогти у створенні піклувальних рад у  Кропивницькому.  Реалізація проекту стала можливою завдяки підтримці Чеської громадської організації NESEHNUTI в рамках Програми трансформаційного співробітництва Міністерства закордонних справ Чеської республіки», – інформує Алла Волошина.


Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/alla.voloshyna