25червня2019

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ПОДІЇ У Кропивницькому попрощалися з легендарним Левандовським

ПОДІЇ

У Кропивницькому попрощалися з легендарним Левандовським

26 грудня на 87-му році життя відійшов у вічність легендарний диктор Кіровоградського радіо і телебачення  Микола Левандовський.

471910

В останню путь Миколу Левандовського провели сьогодні, 28 грудня.       

Поховали чоловіка на Алеї почесних поховань Далекосхідного кладовища.

Свою трудову діяльність Микола Левандовський розпочав у 50-х роках минулого століття робітником на промислових підприємствах обласного центру. Одночасно брав  активну участь у самодіяльних колективах.  Особливо яскраво його творчі здібності проявилися, коли у 1960 році почав працювати диктором Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії.  «Український Левітан» – так називали нашого співвітчизника за неповторний тембр голосу.  Під його чарівний голос виросло не одне покоління кіровоградців. 

 "Ми щоранку прокидалися з його голосом, коли він читав новини, ми бачили його в новинах,  коли вів їх на телебаченні. Він вів всі найвидатніші обласні на всеукраїнському рівні урочистості, концерти та паради. Він представляв область на головних сценах колиишнього Радянського Союзу. Він був дуже артистичною людиною", –  так розповідає про свого наставника ведуча новин на суспільному телебаченні Ірина Науменко.

Творча праця Миколи Левандовського неодноразово відзначалася на обласному і загальнодержавному рівнях. Він – лауреат всеукраїнських телевізійних фестивалів і радіопрограм. У 2009 році йому присвоїли почесне звання «Заслужений працівник культури України».