21серпня2019

ГОЛОВНА ПОДІЇ Молоді Кропивницького продемонстрували фільм та розказали про Голокост

ПОДІЇ

Молоді Кропивницького продемонстрували фільм та розказали про Голокост

У відділі мистецтв Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського, куди завітали студенти Кропивницького коледжу харчування та торгівлі, відбувся перегляд фільму Сергія Буковського «Назви своє ім’я».

2019 01 30 18 53 46 471

"Захід ми присвятили Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту – геноциду єврейського народу в часи Другої світової війни. Пам'ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН чотирнадцять років тому, відзначається щорічно - 27 січня. Саме цього дня 1945 року Радянська Армія визволила в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцемі. За час існування цього концтабору в ньому загинуло близько двох мільйонів людей", – зазначила перед показом фільму мистецтвознавець Світлана Ушакова.

Водночас вона презентувала кілька книг, присвячених Голокосту, зокрема, спогади в’язня згаданого концтабору  Примо Леві «Чи це людина» та дослідження американського історика Тимоті Снайдера «Криваві землі: Європа між Гітлером і Сталіним» про жахливі факти масових вбивств у період із 1933 до 1945. Ця праця присвячена народам, які стали жертвами режимів Йосипа Сталіна та Адольфа Гітлера.

Автор цих рядків розповів про свою розвідку, присвячену розстрілу нацистами єврейських дітей Липовеньківського дитячого будинку, що на Голованівщині, взимку 1942 року.

Обидва виступаючі також розповідали й про «праведників народів світу» - не євреїв, зокрема, українців, котрі, ризикуючи власним життям, рятували євреїв від знищення нацистами.

Юні кропивничани переглянули фільм Сергія Буковського «Назви своє ім’я», почувши живі голоси людей, які пережили Голокост.

Проведений захід допоможе їм глибше зрозуміти широковідомі слова з резолюції ГА ООН: "Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість".

Федір Шепель,

фото автора