14листопада2019

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ПОДІЇ Установили причини загибелі риби у водоймі, що на території Кропивницького

ПОДІЇ

Установили причини загибелі риби у водоймі, що на території Кропивницького

1d11e5ebeed3c42540f69555bbe34fb8 L

На початку серпня до головного управління Держпродспоживслужби області надійшло повідомлення про загибель риби в річці Біянка у Кропивницькому.

Фахівці Держпродспоживслужби області, їнформує тамтешня пресслужба, побували на місці для обстеження водойми та прилеглої території, а також відібрали зразки риби і води для лабораторних випробувань.

За результатами досліджень регіональної державної лабораторії у пробах води з річки встановили перевищення вмісту нітратів у 5,97 раза (фактичний вміст нітратів – 11,95 при нормативному значенні – 2,0) та аміаку в 1,87 раза (фактичний вміст аміаку – 1,87 при нормативному значенні – 1,0). Відповідно до бактеріологічних досліджень у воді виявлено перевищення мікробного числа та колі-індексу, що свідчить про наявність у воді лактозопозитивних кишкових паличок. За результатами дослідження біологічного матеріалу (риби) встановили наявність збудників інвазійних (паразитологічних) хвороб риби.

Для встановлення можливих джерел забруднення води в р. Біянка та вжиття необхідних заходів в межах повноважень результати лабораторних досліджень будуть передані до Державної екологічної інспекції в Кіровоградській області.