20лютого2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ПОДІЇ Чоловіка з Кіровоградщини хотіли завербувати проросійські найманці, він заявив до СБУ

ПОДІЇ

Чоловіка з Кіровоградщини хотіли завербувати проросійські найманці, він заявив до СБУ

5c1febe67910fКонтррозвідники Управління Служби безпеки України в Кіровоградській області спільно з Державною кримінально-виконавчою службою продовжують виявляти спроби вербування проросійськими терористами засуджених, які відбувають покарання в пенітенціарних закладах на території квазіреспублік «Л/ДНР».

Оперативники спецслужби встановили, що мешканець Дніпра з 2010 року відбував покарання за розбій в одній із колоній Донецької області. Влітку 2018 року керівництво колонії запросило засудженого на бесіду із співробітником так званого «МДБ ДНР», який повідомив про можливе етапування його на територію України у разі надання ним згоди на негласне співробітництво. Від ув’язненого вимагали відшукувати серед засуджених на українській території прихильників ідей сепаратизму та терористичних організації «Д/ЛНР» для подальшого їх залучення до проведення на території регіону диверсійної діяльності, повідомили  у прес-групі УСБУ в Кіровоградській області.

Під час перевірочних заходів чоловік прийняв рішення відмовитись від виконання злочинного завдання терористів та повідомив правоохоронців про обставини його вербування та поставлених перед ним завдань.

В межах кримінального провадження за ст.111 Кримінального кодексу України ув’язненому повідомлено про підозру. Матеріали слідства скеровано до суду.