28травня2020

ГОЛОВНА ПОДІЇ Чому акція протесту в Кропивницькому опинилася під загрозою зриву (ФОТО)

ПОДІЇ

Чому акція протесту в Кропивницькому опинилася під загрозою зриву (ФОТО)

Сьогодні, 18 жовтня, у Кропивницькому, на площі перед міською радою, батьківська громада збиралася об’єднатися, аби висловити своє ставлення до стану справ у освітніх закладах міста.

18 4

Проанонсований раніше захід, мав дати відповіді на ряд запитань, які сьогодні найбільш обговорюють на сторінках соцмереж.

Та, схоже, спілкуватися віртуально можуть усі, а ось вийти на загал та особисто віч-на-віч виказати своє невдоволення – одиниці.

18 7

Все ж, акція, хоч і малочисельна, таки відбулася.

Холодні батареї, недостатня кількість груп подовженого дня, недофінансування розподілу груп із вивчення української мови, безкоштовні сніданки та незадоволення роботою управління освіти щодо ефективної організації навчального процесу – всі ці питання організатори заходу висловили у зверненні до очільника Кропивницького, яке своїми підписами підтримали ті, хто цього ранку прийшов до стін міської ради.

18 6

«Маленькі діти терплять цю холоднечу щоосені і щовесни. Міський голова обіцяв, що у місті з’являться модульні котельні, які обігріватимуть лікарні, дитячі садки та школи. Як бачимо, цього не сталося. Тому ми хочемо, щоб цей процес хоча б розпочався. 

Щодо груп подовженого дня, то порівнюючи з позаминулим навчальним роком, коли кількість сягала 210 груп, їх поменшало до 159. З цього виходить, що 1600 дітей залишилися поза увагою. Групи переповнені: батьки змушені зриватися посеред дня із роботи чи взагалі лишати дітей вдома та хвилюватися, чим вони там займаються.

Стосовно поділу на групи класів із вивчення української мови, то це питання досі не вирішене. 300 годин, які видали на поділ, не достатньо. 15 закладів освіти, які мають понад 28 дітей у класі, взагалі не отримали жодної години.

Ми збираємо підписи і хочемо зустрітися з міським головою. Адже і міська рада, й управління освіти знають про ці проблеми, але усіляко уникають питання щодо дофінансування», – коротко озвучила свої претензії координатора мітингу Євгенія Захарченко.

18 2

Батьки теж не мовчали.

«Я проти оплати за сніданки. Адже я плачу податки зі своєї заробітної плати, чому держава не може використати їх так, аби мені і моїй дитині було добре. 

18 3

Якби держава більше фінансувала освіту, то краще дбала б про майбутнє, адже освіченні діти – це лікарі і юристи, та те, що нас чекає в майбутньому, наш завтрашній день», – висловлювали своє ставлення до існуючих проблем присутні.

Поспілкуватися із мітингарями вийшли заступниця міського голови Наталія Дзюба та керівниця управління освіти Лариса Костенко.

За їхньою інформацією, міська влада усіляко сприяє, аби школи міста були забезпечені необхідним інвентарем, роздатковим та дидактичним матеріалом та мали можливість проводити навчальний процес на гідному рівні.

«У субвенції не враховуються групи продовженого дня, тому маємо вкладатися в ті кошти, які є. Щодо безкоштовного харчування початкових класів, то на минулій сесії прийняли рішення віднайти необхідні кошти. Із наступної суботи в освітніх закладах, які мають індивідуальне опалення, увімкнуть тепло. Стосовно інших, котрі приєднані до системи загальної тепломережі, – то їм доведеться зачекати, коли розпочнеться опалювальний сезон по всьому місту», – зазначила Лариса Костенко.

Учасники акції зареєстрували свої вимоги та пропозиції у відділі звернень.

Читайте також: Батьківська громада Кропивницького виходить на мітинг