06серпня2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ПОДІЇ Навіщо у Кропивницькому провели виїзний просвітницький брифінг (ФОТО)

ПОДІЇ

Навіщо у Кропивницькому провели виїзний просвітницький брифінг (ФОТО)

DSC 3254

Учора, 10 липня, провели для відпочивальників на стихійному пляжі річки Інгул масштабну просвітницьку акцію-брифінг та тему: «Безпека відпочинку на водоймах».

DSC 3325

Для участі в ньому запросили фахівців прес-служби, водолазно-рятувального відділення, медико-санітарної частини, обласний осередок товариства Червоний Хрест України та журналістів, інформує У ДСНС України у Кіровоградській області.

Помічниця начальника управління ДСНС в області, старший лейтенант служби цивільного захисту Оксана Мачак зазначила, що невтішна статистика загибелі людей на воді має змусити кожного підвищити рівень відповідальності за власне життя та безпеку дітей.

"З початку 2020 року вже маємо 36 загиблих, серед яких – втрачене життя чотирьох неповнолітніх. Як показує досвід, більшої частини трагічних випадків можна було уникнути, якби люди цінували життя і усвідомлювали, що вода – безжальна стихія, яка не пробачає помилок. Жодна превентивна робота не буде дієвою, якщо громадяни самі не зрозуміють невідворотність розплати за нехтування правилами безпеки на воді", – зауважила речниця управління.

Кваліфіковані водолази служби порятунку Кіровоградщини, яким нерідко доводиться виконувати пошукові роботи на воді та вилучали потопельників, продемонстрували присутнім два види спецробіт: порятунок потопаючого та пошук тіла на дні водойми. Імітація пошуково-рятувальних дій перед глядачами має на меті вплинути на підсвідомість громадян на користь активізації інстинкту самозбереження та небажання опинитись на місці тренувального манекена.

Коментуючи дії водолазів, рятувальники наголосили, що варто просто не допускати можливості для нещасного випадку, аніж сподіватись на допомогу. Досить кількох хвилин, аби потонути. Часто людина тоне мовчки, не подаючи явних сигналів, оскільки на крик вже немає повітря в легенях. Тому варто бути уважним не лише до себе, а й до оточуючих.

DSC 3067

Медики У ДСНС в області та волонтери «Червоного Хреста» показали та навчили усіх охочих прийомам надання першої допомоги при утопленні. Медики наголосили, що важлива кожна секунда при проведенні реанімаційних заходів! На оснащенні у медиків У ДСНС в області технологічний манекен, який подає відповідні сигнали при правильних чи неправильних діях «реаніматорів», тому усі, хто вчився робити штучне дихання та непрямий масаж серця, самі могли впевнитись у правильності своїх дій.

Також присутнім на березі річки продемонстрували рятувальне спорядження: можна було  приміряти рятувальні жилети, водолазне спорядження та посидіти у човні.

Крім того, рятувальники вкотре нагадали мешканцям області основні правила безпеки на воді, роздали застережні листівки та на останок нагадали, що безпечний перебіг відпочинку залежить, перш за все, від свідомого ставлення самої людини до власного життя, адже вода не пробачає зухвалості та халатності.

Читайте також: Страшна знахідка: у Кропивницькому вилучили з річки тіло підлітка

На Кіровоградщині з водосховища дістали тіло потопельника

Кіровоградщина: зі ставка у Бобринецькому районі рятувальники вилучили тіло чоловіка