21січня2021

ГОЛОВНА ПОДІЇ Як каратимуть пішоходів Кіровоградщини за відсутність світловідбивних елементів

ПОДІЇ

Як каратимуть пішоходів Кіровоградщини за відсутність світловідбивних елементів

11senior

В Україні набули чинності Правила дорожнього руху зі змінами, внесеними Кабінетом міністрів 11 листопада.

Зміни стосуються водіїв авто, їхніх пасажирів, велосипедистів і пішоходів, повідомив у Фейсбук перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій  Білошицький.

Так, водій таксі і його пасажири зобов'язані пристібатися ременем безпеки під час руху в населеному пункті, а інструктори з водіння і за його межами, 

У машині мають бути ремені не тільки на передньому сидінні, але й на задньому, а таксисти повинні нагадувати про їхнє використання пасажирам.

"Не пристібатися в населеному пункті дозволено тільки водіям та пасажирам з інвалідністю, у випадках, якщо це фізіологічно неможливо. Також не зобов'язані використовувати ремені безпеки водії і пасажири оперативного і спеціального транспорту.

Крім того, заборонено змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати. Номери повинні бути чистими і з достатнім освітленням.

Велосипедисти тепер можуть рухатися смугою для маршрутних транспортних засобів.

Пішоходи під час руху проїзною частиною чи узбіччям в темну пору доби та в умовах поганої видимості зобов'язані використовувати світловідбиваючі елементи. Це може бути стрічка, наклейка, жилет або одяг, на якому є такі елементи", – написав Олексій Білошицький.

За недотримання зазначених вимог на учасників дорожнього руху накладатимуться відповідні штрафи.