22вересня2019

ГОЛОВНА ПОДІЇ Світ побачила нова книга про Кропивниччину у роки Української революції 1917-1922 років

ПОДІЇ

Світ побачила нова книга про Кропивниччину у роки Української революції 1917-1922 років

Давно очікувана насамперед істориками та краєзнавцями перша книга з тритомного проекту місцевого видавництва «Імекс-ЛТД» нарешті з’явилася  у продажу.

2018 09 11 11 56 05 299Вона має дещо задовгу назву «Роки боротьби 1917-1922 рр. на Єлисаветчині. Український погляд. Початок революційної стихії 1917-1918 рр.». Втім, такий заголовок автора-упорядника Юрія Митрофаненка відразу відповідає на запитання: про що ж тут ідеться і що власне стало поштовхом до її створення.

«Це видання, – пише пан Юрій, – відповідь сучасних дослідників авторам та упорядникам книги «Годы борьбы» (надрукована у Зінов’ївську 1927 року – Ф.Ш.), у якій була висвітлена більшовицька версія подій Української революції, яку вони називали громадянською війною та боротьбою з бандитизмом».           

Авторами цього збірника історичних та краєзнавчих праць стали відомі й менш відомі широкому загалу дослідники минулого Роман Базака, Василь Білошапка, Інна Вівсяна, Марина Долгіх, Михайло Ковальчук, Юрій Митрофаненко, Віктор Сергеєв та Максим Сінченко.           

 Допитливий читач знайде на сторінках збірника цікаву інформацію й про народне повстання проти Марусі Никифорової, і про «сто днів Центральної Ради» в Єлисаветі, й про «конфлікт прапорів» доби Гетьманату, й про перебування січових стрільців на Єлисаветградщині та – навіть! – про культурні процеси та тогочасну українську пресу. Книга ілюстрована й має чудовий список джерел та використаної літератури.

Федір Шепель